Aghori Kabilesi

Hindistan’ ın Varanasi şehrinde yaşayan Aghoriler çok ilginç gelenek ve kültüre sahiptir. Lord Shiva’ya tapan bir grup olarakta bilinen Aghoriler, Kapalika’nın bir parçası olduğuna inanılmış bir Hindu mezhebidir. Aghori Sadhus olarakta bilinirler. Aghoriliğin 1000 yaşın üzerinde bir inanç olduğu söylenir.

Aghoriler Ganj nehrine atılmış olan ölüleri gece saatlerinde nehirden çıkartıp kendi dini ritüelleri ile yiyen kabile olarak bilinmektedir. Bu mezhebin üyeleri ölü eti yiyerek ölülerin yetenek ve özelliklerinin kendilerine geçtiklerine inanıyorlar. Ayrıca yakılmış olan ölülerin küllerini de karıştırarak bu ölülerin küller ile vücutlarını boyuyorlar. Vücutlarını boyadıkları külleri karıştırırken buldukları tam yanmamış insan etlerini de yiyen Aghori üyeleri ölüm korkularını bununla yendiklerini düşünüyorlar.

Halkın bağışları ile geçinen Aghori üyeleri yaratıcıdan gelen her şeyi kabul ettiklerini söyleyip çöplerden buldukları artık gıdalar da yiyor. Bunun dışında çok daha ilginç olanı insan dışkısını yemeleridir.

Aghoriler çıplak olarak dolaşıp saçlarını hiç kesmeyen bir kabiledir. Başka bir özelliği ise uyuşturucu madde kullanmalarıdır. Hiçbir Aghori esrar içmekten kaçınmaz çünkü onlar dini mantralara ve rutin olarak gerçekleştirdikleri yorucu yoga uygulamalarına konsantre olmalarına yardım edenin esrar olduğuna inanırlar. Esrar etkisi altında olmalarına rağmen her zaman ayık ve sakin görünürler. Ot ve benzeri uyuşturucu maddeler ile soğukkanlı görünümlerini kaybetmez ve dışarıya karşı tepkisiz kalabilirler.

Meraklı ziyaretçiler, zevk için yabancı otu tüketip çekmediklerini sorduklarında, aniden iddiaları reddederler. Yabani otların sağladığı yanılsamaları ve halüsinasyonları, dinsel kehanetler ve artmış manevi deneyimler olarak algılarlar.

Allah-u Teala: “Şüphesiz Allah katında din İslam’dır…” [Âl-i İmran 3/19] ve yine: “Kim İslam’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.”[Âl-i İmran, 3/85] ifadeleriyle ilahî vahyin, gerçek ve geçerli hak dinin İslam olduğunu bütün insanlığa bildirmiştir. 
( Sadakallahül’l-Âzim. Allah doğru söyledi. )

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.