Akuamarin Taşı

Doğada mavi ve mavinin çeşitli tonlarında bulunur.Akuamarin’ in tarihteki ilk kullanımına 3 ila 4. Yüzyılda rastlanmaktadır. Akuamarin’ i medeniyetler arasında en fazla Antik Yunan’lılar tercih etmiştir. 

Efsaneye göre; Akuamarin dünyaya denizkızlarına ait bir hazine sandığının bulunması ve taşın da ilk kez bu sandığın içinden çıkmasıyla gelmiştir. Efsaneden kaynaklı olarak da taşın denizciler ve korsanlar ile yakından alakalı olmasına şaşmamak gerekir. 
Eski çağlardan beri deniz ile yakından ilişkisi olan insanlar Akuamarin’den yapılmış olan takılara, eşyalara rağbet etmişlerdir. Denize açılan bir kimsenin sağ salim geriye dönebilmesi için mutlaka Akuamarin’den yapılmış bir tılsım objesini yanında taşıması gerektiğine inanılmıştır.
Bilinen Faydaları;

Aquamarine, Akuamarin taşı, sinirleri yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kullanan kişiye içsel rahatlık sağlar.
Huzur, mutluluk, neşe ve aşk duygularının yoğunluğunu artırır.
Akciğerlere ve solunum yollarına iyi gelir. Yaratıcılık gerektiren işlerle uğraşıldığında ilham verir.
Son dönemlerde hafızayı güçlendirdiği iddia edilmektedir.
Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir.
Bereket ve uğur taşıdır.
Cesaretinizi ve inancınızı yitirdiğiniz ve vazgeçme aşamasına geldiğiniz anlarda akuamarin sizi yüreklendirir ve kendinize olan güveninizi yeniler.
Eğer iyi yaptığınız işlerde bile kendinizin yetersiz kaldığına inanan mükemmeliyetçi bir yapıya sahipseniz; akuamarin sizin manen tatmin olmanızı sağlayacak şekilde görüşünüzü genişletir; kendi değerinizi farketmenizi sağlar.
Farkındalığı artırır.
Kendine güveni artırır. Tembellik eğilimini geçirir.
Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur.
Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.
Taşıdığı özellikler dolayısıyla strese ve gerginliğe karşı kullanılabilecek en uygun taşlardan biridir. Bunda mavi renginin önemi de büyüktür.
Zihinsel ve bedensel gevşeme sağlar. Aşırı sinirli, gergin ve heyecanlı bir yapıya sahipseniz akuamarin daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır.
Zihnin ve düşüncelerin berraklaşmasını sağlar. 
Solunum yolları rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve tirotid bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.