Aşkın Simgesi Gül

Eski Mısır mezarlarında bulunmuş olup, tarihi kırk milyon yıl geriye kadar dayanmaktadır. Uzun ve renkli bir tarihe sahip olan güller, o zamanlardan bu günlere kadar binlerce şiire, şarkıya ve kitaba konu olmuştur.

Kırmızı Gül
Güller arasında en popüler olanı kırmızı olandır. Kırmızı gül ‘aşk’ demektir. ‘Seni seviyorum’ demenin en meşru şeklidir. Sevdiğinize kırmızı gül vererek sürekli onu düşündüğünüzü gösterebilirsiniz. Sevgililer Günü için kırmızı gül seçimi ideal olacaktır.

Sarı Gül
Sarı gül arkadaşlığı temsil eder. Birine minnet duygunuzu göstermek istiyorsanız sizin için en doğru seçim sarı güller olacaktır. Üzerinizde emeği olan insanlara teşekkür etmek istediğinizde, özellikle Anneler Günü ve Öğretmenler Günü için sarı gül ile birlikte teşekkür etmeniz karşınızdakini oldukça sevindirecektir.
 

Beyaz Gül
Beyaz gül saflığı ve masumiyeti temsil eder. Karşınızdaki insana beyaz gül alarak hem sevginizin saf olduğunu hem de ondan hiç bir şüphe duymadığınızı simgeleyebilirsiniz. Eğer yeni bir ilişkide hangi çiçek doğru olacaktır diye merak ediyorsanız, sorunuzun cevabı beyaz gül olabilir.

Pembe Gül
Oldukça sempatik görünen pembe güllerin anlamı; mutluluk, incelik ve tatlılıktır. Pembe güller uzun yaşar ve oldukça hoş bir kokuya sahiptirler. Karşınızdakinin hayatınıza dahil olmasından ne kadar mutlu olduğunuzu göstermenin en ideal yoludur pembe gül.

Turuncu Gül
Turuncu gül ise; ikisinin arasındaki duyguları ifade eder. Turuncu güller arzu, heves ve gururu temsil ederken, verildiği kişiye büyülenmeyi ifade eder. Aynı zamanda çiçek bahçelerine de oldukça yakışacaktır.
Mavi Gül
Mavi gül belki de en anlamlı çiçeklerden biridir. Aslında doğada mavi gül bulunmamaktadır. Mavi olarak adlandırılan güller mavi tonlu mor çiçeklerdir. Bunun dışındaki mavi güller ise beyaz güllerin renklendirilmesinden oluşturulmaktadır. Doğal yollarla mavi gül elde edilemediği için, elde edilemez, ulaşılamaz ve gizemli anlamlarına denk gelmektedir. Mavi gül eşsizliktir.

Mor Gül
Mor gül, ilk görüşte aşkı temsil eder. Aynı zamanda son dönemlerin en popüler gelin buket çiçeği olarak mor güller tercih edilmektedir.

Siyah Gül
Siyah güller de aynı mavi güller gibi aslında çok koyu kırmızı güllerdir. Karşınızdakine siyah gül vermek bir ilişkinin veya fikrin sonlanması anlamına gelse de, bazı inanışlara göre yeniden doğuşu ve yeni başlangıçları temsil ederr.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.