Ayakkabı Kokusu

Ayakkabı kokusu ayakkabı içerisinde yer alan bakterilerden kaynaklanır. Ayakkabılar bakterilerin yaşayabilmesi için oldukça uygun ortamlardır. Bu nedenle ayakkabı içleri sıklıkla havalandırılmalıdır. 
Ayrıca ayak temizliği de bakteri oluşumunu engellemek için çok önemlidir. Bunun yanında ayakkabı giymeden önce ayakların nemli olmaması gerekir. Çünkü ayaklar nemli şekilde ayakkabı giyildiği takdirde bakteri oluşumu için uygun şartlar oluşmuş olacaktır.
Ayak temizliği ve havalandırma yapıldığı halde ayakkabı kokusu devam ediyorsa ayak terlemesinin önüne geçmek gerekir. Bu nedenle teri emen ve içerisine hapseden çorapları tercih edin. Ayrıca ayak terlemesini önleyen spreyleri ve kremleri kullanabilirsiniz.
Ayakkabı kokusunu engellemek için ayakkabıyı sık sık giymeyin. Ayrıca ayakkabı kokusunu önlemek için ayakkabının içerisine kesinlikle kolonya dökmeyin ve parfüm sıkmayın. Bu şekilde davranışlarda bulunduğunuz takdirde ayakkabı kokusu çok daha ağır bir hal alabilir. Ayakkabı kokusunda ayakkabının kalitesi ve içerisinde kullanılan maddelerin özelliklerinin de pay sahibi olabileceğini unutmayın.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.