Azmak Nehri Kamping

Akyaka Azmak nehrini herkesin mutlaka bir yerlerden duyduğu veya sosyal medyada gördüğü yerler arasındadır. Akyaka’nın bu kadar sevilmesinin en büyük sebebi şüphesiz ki Azmak nehridir. Azmak nehri; İçme suyu renginde tertemiz görünüme sahip, nehrin dibindeki balıkların, su bitkilerinin rahatlıkla görebileceğiniz muhteşem bir nehirdir. Akyaka’ya tatile gittiğinizde yüzmek için sadece deniz değil Azmak nehri alternatifiniz de olmalıdır. Azmak nehri Türkiye’de görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Tepesinden baktığınızda sol tarafta rüzgar sörfü yapan sörfçüler, uzun sahil boyu ve denize dökülen azmak nehri ile Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka mahallesi muhteşem bir turizm cennetidir.

Akyaka çok sayıda otel, pansiyon gibi konaklama seçenekleri mevcut. Bunun yanı sıra karavan ve kamp sevenlerin de tercih etmesi gereken nadir güzellikteki yerlerden biridir. Nehir’in yakınlarında kamp yapmaya izin verilmemektedir. Fakat sörf alanlarının yakınında doğa ile iç içe kalabileceğiniz muhteşem kamp alanları mevcuttur.

Azmak nehri hem buz gibi sularında yüzmek için hem de o eşsiz manzarasını izlemek için muhteşem bir cennet.
Suyu gerçekten o kadar soğuk ki; bir kaç dakika içerisinde bacaklarınızın uyuştuğunu hissedebilirsiniz. Azmak nehrinde yüzmek dışında tekne turları da bulunmaktadır.
Nehrin su seviyeleri bazı kıyılarda diz boyunda olduğundan kampçılar sandalye ve masalarını buz gibi nehir suyuna sokup kahvaltılarını ve yemeklerini soğuk ve berrak bir suyun içinde yeme keyfine varıyorlar. Azmakta; nehrin yakınlarında bir kamp tesisi bulunmamaktadır.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.