Berkay Ateş Kimdir?

Berkay Ateş 19 Şubat 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamladı.erkay Ateş boyu 1.80 cm kilosu 76 kg ve burcu Kovadır.

Berkay Ateş oyunculuk kariyerini tiyatro oyunlarında sahne alarak inşa etmeye başladı. Semaver Kumpanyası bünyesinde eğitim aldı. Dizi oyunculuğuna ilk kez beyazperde de 2007 yapımı Mavi Gözlü Dev sinema filmi ile adım attı. Aynı yıl Sessiz Fırtına ve Doktorlar dizilerinde rol aldı. 2010 yılında Invisibles, The Undergraduate yapımlarında boy gösterdi. 2011 yılında Tanrının Gölgeleri filminde Hüseyin rolünü canlandırdı. 2013 yılında Yarım Kalan Mucize, Karadayı yapımlarında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2014 yılında Karabatak, Yirmi Beş, Bent, Kuş Öpücüğü ve Dünyaya Gözlerimden Bak adlı tiyatro oyunlarında sahne aldı.

2015 yılında Abluka ve Analar ve Anneler yapımlarında adından söz ettirdi. 2016 yılında İstanbul Sokakları ve Anne yapımları ile bir kez daha izleyicinin karşısına çıktı. 2018 yılında Gülizar dizisinde Fettah rolü ile geniş bir kitle tarafından tanınmaya başladı. 2019 yılında Görülmüştür ve Çukur rolünde hayat verdiği Mahsun rolü ile en büyük çıkışını gerçekleştirdi.

2020 yılında 9,75 Santimetrekare ve Alef yapımlarında hayat verdiği karakterlerle izleyicinin karşısına çıkan Berkay Ateş 2021 yılında Sadakatsiz dizisinde Aras rolüne hayat veren isim oldu.

Berkay Ateş “Abluka” sinema filminde canlandırdığı Ahmet karakteri ile “22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali 2015 yılında” gerçekleştirilen festivalde Umut veren genç erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. 2017 yılında ise Hakikat, Elbet Bir Gün tiyatro oyunu ile Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.