Delikli Koy Kamp Alanı

Vazgeçilmez turizm cenneti ve egenin incisi olan İzmir’in saklı kalmış güzelliklerinden bir tanesi olan Delikli Koy Kamp Alanı son senelerde turist akınına uğramaktadır. Alaçatı’nın gözdesi olan Delikli Koy masmavi denizi ve bembeyaz kayalıkları ile kendisine hayran bırakan güzelliği bulunuyor. 

Eğer kalabalık plajları sevmiyorsanız, şehrin karmaşasından bunaldıysanız sakin ve huzurlu yaşam alanı olan Delikli Koy’a gelip kamp yapabilirsiniz. Delikli Koy Kamp Alanı bölgesine gelip nerde kamp yaparım diyorsanız sahil kenarı ve sahilin üst kısmındaki bölgelere kamp kurabilirsiniz. Erken saatlerde koy sessiz ve sakin oluyor kamp kurmak için bu saatleri tercih etmelisiniz. İnsanlardan uzak kalmak istiyorsanız plajın üst kısmındaki kayalıklara çadırınızı kurabilirsiniz. Akşam gün batımını kamp sandalyelerinizde çayınızı yudumlarken izlemek, resimler çekmek paha biçilemez.

Delikli Koyda günün her saati kayalıkların üstünde güneşlenebilir sonrasında denize girip ferahlayabilirsiniz. Plaja da çadır kurulabiliyor. Plaja kamp kurarsanız burda geç saatlere kadar denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Denize girerken muhakkak deniz ayakkabısı giymelisiniz kayalıklar çok kaygan yapıdadır. Ayrıca kamp alanında piknik yapabilir, mangal yakabilirsiniz. Sonrasında mangal ateşinizi dikkatli bir şekilde söndürüp doğaya zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Yaz sezonu kapandıktan sonra ulaşım, tuvalet, yeme içme sıkıntısı bulunuyor buna dikkat etmelisiniz.
Delikli Koy’a özel aracı ile gidecekler İzmir merkeze 2-3 saat mesafede bulunuyor. Özel aracı olmayanlar için ise Alaçatı Port’a ulaşıp porttan sonraki kısmı yürüyerek ya da bisikletle koya ulaşabilirsiniz.

İzmir ‘ in gizli kalmış koylarına biri olan delikli koy güzelliği ve sakinliği ile tatilcileri cezbetmektedir. Tatilinde huzur ve sakinliği arayan karavan ve kamp severlerin son yıllarda tercih ettiği koy güzellikleri ile tüm gezginleri büyülemektedir. 

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.