Deniz Altı Turu Antalya

Akdenizin  ilk turistik denizaltısı ”NEMO” dalış severlere farklı ve doyumsuz bir deneyim yaşatarak Akdeniz’in su altındaki sırlarını ve muhteşem güzelliklerini keşfetme fırsatı sunmaktadır.

Denizaltı turu yaklaşık bir saat sürmektedir ve NEMO aynı gün içerisinde dışarıdan hiçbir destek almadan 10 dalış yapabilmektedir. Dalış ve trim sistemleri NEMO’nun 1 dakikadan az sürede dalış ve satıh yapmasını ve su altında teknenin rahat kontrolünü sağlamaktadır. Eğer bir tekneniz varsa Kale İçi yat limanına gelerek  dalıştan önce misafirlere dalış ve denizaltı ile ilgili bilgi verilir. Dalışta denizaltının eşsiz güzellikleri yanı sıra tarihi 35 metre derinlikte bulunan St. Didier batığına dalış gerçekleştirmektedir. Saint Didier batığı İkinci Dünya Savaşı’nı gösteren en önemli batıklardan biri. 100 metre uzunluğundaki batığın üzerinde 3 adet cip ve cephaneler var. Gemi hala bütünlüğünü koruyor ve misafirlere 1941 yılındaki yaşananların hikayesi Denizaltında anlatılmaktadır.
Bugün Antalya Yat Limanı’ndan Konyaaltı sahiline doğru baktığınızda deniz içinde bir şamandıra görürsünüz. Bu şamandıranın tam altında, denizin 35 metre derinliğinde yatan batık geminin hüzünlü bir hikâyesi vardır.


Özellikler;
En: 4 metre
Boy: 18,6 metre
Yükseklik: 5,85 metre
Yolcu kapasitesi: 46 Kişi
Batarya: 480 adet kurşun asitli batarya
Ağırlık: 106 ton
Sualtı sürati: 2 KTS
Çalışma derinliği: 40 metre
Mürettebat: 2
Seyir süresi: 10 saat
Yan camlar: 22 adet seyir camı (80 cm çapında)
Ön/Arka camlar: 2 adet seyir camı (160 cm çapında)
Emniyet Tedbirleri: Her sistemin bir yedeği vardır.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.