Dünyadaki En Pahalı 10 İçki

 

Vieille Bon Secours Ale / 1.200 $

1.200 Dolarlık bu içkinin menşei Belçika olmakla birlikte ülkede ismi “Belçika Birası” olarak nitelendirilmiştir. Dünya’nın en büyük bira şişesi şeklindeki içki evinize teslimat ile gelmektedir. Ayrıca içkiyi ürettikten sonra hemen piyasaya sunmayan şirket sahipleri, içkiyi yıllandırıp öyle pazarlamaktadır.

Winston Kokteyl / 14.000 $

Tek bir duble ve 14.000 dolar. Yıllanmış bir viski çekiyorsa canınız bu Winston kokteyl tam sizlik, Dünyaca ünlü barmen Joel Heffernan’nin şovunun da dahil olduğu bu içki seromonisi dünyanın en pahalı lükslerinden birisidir. Yalnız şöyle bir zorluk var ki bu içkiyi içmek için Avustralya’nın Melbourne şehrine gitmeniz gerekiyor. Bu özel içecek sadece Kulüp23’de yapılmakta ve hazırlanışı iki gün sürmektedir. Çikolata yatağında servis edilen bu içeceğin pahalı olmasının nedeni içerisine kullanılan 1858 Croizet Konyağı ( bir şişesi açık arttırmada 157 bin dolara satıldı ) ve Grand Marnier özüdür.

Legacy by Angostura / 25.000 $

Dünyadaki en nadir içkilerden olan Legact by Angostura’nın farklı bir hikayesi bulunmakta. Trinidad & Tobago’nun İngiltere’den bağımsızlığı şerefine 50.yıldönümünde üretilen bu içkiden 17 yılda sadece 20 adet üretilmiştir. 25.000 dolar olan şişe romun tadına bakabilirsiniz ancak öncesinde bulmanız gerekecek.

Château d’Yquem / 130.000 $

Château d’Yquem ünlü Rotschild ailesinin 1711’de Fransa’nın Bordeaux kentinde kendi üzüm bahçelerinden elde ettikleri şaraptır. En ünlü partisi 1811 olanlarıdır. Bu kırmızı şaraplara 130.000 dolara sahip olabilmek mümkün.

Penfolds Ampoule / 170.000 $

Beyaz şarap sizin için vazgeçilmezlerden ise Penfolds Ampoule sizin için harika bir tercih olacaktır. Dünya’da sadece 12 adet üretilen şarabı satın aldığınızda ise, özel tasarlanan ahşap kutusuyla birlikte adresine teslimi yapılmaktadır.

Dalmore 62 / 215.000 $

Dünya’da sadece 12 adet üretileren ve en nadir bulunan içkilerden olan Dalmore 62’yi sadece Singapur’daki Changai Havalimanında 215.000 dolara rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Armand de Brignac Midas / 215.000 $

Farklı bir konsepte sahip Armand de Brignan Midas, türleri gibi nadir bulunan içkilerden de değil. Onu farklı kılan özelliği sadece enfes tada sahip şampanya olmasıyla birlikte servis yapıldığı 30 litrelik şişesidir.

Diva Votka / 1 Milyon $

Filtreleme şekli diğer votkalardan farklı olan Diva Votka’nın özelliği değerli taşlar içeren kumlar ile filtre edilmesidir. Değerli taşlara temas etmesinden dolayı 1 milyon dolarlık ufak bir çek ile ona sahip olabilirsiniz.

Konyak – Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne / 2 Milyon $

İngiltere Kralı IV. Henry için üretilen ve şişesinin 24 ayar altınla kaplandığı bu içki günümüzde 101 yaşındadır. Size sunduğu asıl hizmet ise bir yudumla sizi bir asır öncesine götürebilmektir.

Tequila Ley 925 / 3.5 Milyon $

Tequila Ley, Meksika’da üretilen ve şişesi 6.400 elmas ile süslenmiş olan bir tekiladır. Günümüzdeki en pahalı içki olarak bilinmektedir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.