Dünya’nın En Cani Tarikatı “Thugge”

Thuggeeler, Hindistan’da 600 yıl boyunca varlığını sürdüren bir caniler tarikatıdır. Gizli bir soyguncular ve katiller topluluğu olan Thuglar, adına sayısız suçlar işledikleri yamyam tanrıça Kali’ye taparlardı. Thug kelimesi Hintçe’de sahtekar, uyanık,dolandırıcı ve kandıran gibi anlamlara gelen Thag kelimesinin çarpıtılmışıdır. Thuggee tarikatı üyeleri, insanları kendilerine inandırmayı Tanrıçaları kali’nin kendilerine bahşettiği mistik bir güç olarak görürlerdi. Kandırmak onların cani taktiklerinin başında gelirdi. Masum yolcular gibi davranan bir grup Thug, hacıların veya tüccarların oluşturdukları bir kervana katılıp, onları uygun yerlere doğru yönlendirir ve tanrıçalarına ilahiler okuyarak hepsini aynı anda boğarlardı. Cesetlerini parçalayıp karınlarını deştikten sonra onları gömerler ve mezarlarının üstünde kendilerine ziyafet çekerlerdi. Tarikat üyelerinin çocukları da bu topluluğa direkt olarak katılıp, kilden yapılmış mankenler üzerinde cinayet işleme yöntemlerini ve insan kurban etmenin ayrıntılarını öğrenirlerdi.

Thuggeeler’in kurban ritüelleri arasında kan dökmek yoktu, bu nedenle Yüzyıllar boyunca onbinlerce insanı boğarak kurban ettiler. En tanınmış Thugge tarikatı üyesi Soyadı bilinmeyen ancak tarihi kayıtlara Behram ismiyle geçmiş olan seri katildir. 1790-1840 yılları arasında Hindistan’ın Uttar Pradeş bölgesindeki thug eylemlerine katılan Behramın , 931 kişiyi beyaz ve sarı renkli kumaş parçalarıyla boğmak suretiyle kanını dökmeden kurban ettiği bilinmektedir. Dünyada kırılması güç bir kurban listesine sahip olan seri katil, aynı zamanda bu tarikatın liderliğinde üstlenmiştir. 1840 yılında ingilizlerce yakalandıktan sonra “Kendi ellerimde 125 erkeği boğarak öldürdüm. 150’den fazlasının öldürülmesine şahit oldum” açıklamasını yapmasına rağmen 931 kişiyi öldürmekten cinayetle yargılanan Thug Behram, 1840’da asılarak idam edilmiştir.

Allah-u Teala: “Şüphesiz Allah katında din İslam’dır…” [Âl-i İmran 3/19] ve yine: “Kim İslam’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.”[Âl-i İmran, 3/85] ifadeleriyle ilahî vahyin, gerçek ve geçerli hak dinin İslam olduğunu bütün insanlığa bildirmiştir. 
( Sadakallahül’l-Âzim. Allah doğru söyledi. )

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.