Ege Bölgesi Marinaları

Albatros Marina;

Albatros Marina Türkiye’nin güney batısında Marmaris’in kalbinde denizciler için kusursuz bir seçimdir. Milattan önce 3000 senesinde antik Karyalılar tarafından “Physcoc” adı verilen Marmaris Akdeniz’in ve Ege denizinin kesiştiği bir konumdadır. Marmaris; yıl boyu sahibi olduğu güneşli havasıyla, pırıl pırıl denizi ve uzun kumsallarıyla günlük seyir için pek çok seçenek sunar. Marmaris’in bereketli kıyı bölgesi yelken ve su sporları için uygundur. Çoğunlukla balıkçı teknelerini barındıran liman pek çok yabancı tekneye de ev sahipliği yapmaktadır.

Adres; Sarıana Mah. Mustafa Münir Elgin Bul. No: 46, Marmaris /MUĞLA

Çeşme Marinası;

2010 yazında kapılarını ilk kez tekne severlere açmıştır. Çeşme Kalesi’nin önünde, şehrin içinde modern ve fonksiyonel tasarımıyla öne çıkan Çeşme Marina’da herkes için konfor, huzur ve mutluluk var. Ege’nin en önemli yat limanlarından biri olmayı hedefleyen Çeşme Marina, denizde 400, karada ise 100 tekne kapasitesi ile 60 m. uzunluğa kadar olan yerli ve yabancı tekneler için mükemmel bir bağlama limanıdır. Üstelik bir yaşam merkezinden beklenileceği üzere yat market, çamaşırhane, duşlar ve tuvaletler, teknik hizmetler, özel park yerleri, kablosuz internet gibi tekne sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri uluslararası standartlardaki hizmet kalitesi ile tekne sahiplerine sunmaktadır.

Adres; 1016 Sok. No: 2/24 Çeşme / İZMİR

D-Marin Didim Marina;
Mayıs 2009 itibarıyla, D-Marin Didim Marina, tamamı beton kaplanmış 80.000 m2’lik, toplam 600 tekne kapasiteli çekek alanı ve içerisindeki 60 m x 15 m ölçülerindeki iki Hangar Binası ile tekne tutkunlarına faaliyet göstermeye başlamıştır. 400 ton kapasite ile Türkiye’nin en yüksek kapasiteli travel lift’ine sahip olan D-Marin Didim’de, her biri kendi işinde uzman çok sayıda teknik atölye de hizmet sunmaktadır. D-Marin Didim, tüm teknik altyapı ve üst yapı çalışmalarında, çevre duyarlılığı olan yaklaşım ile inşa edilmiştir. Marinada doğal sirkülasyon kanalları, atık yağ ve sintine istasyonları, evsel atık toplama istasyonu, katı atık ayrıştırma istasyonları gibi ileri derecede çevre koruma ve çevre kirliliğini önleyici sistemler yer almaktadır.
Adres; Çamlık Mevkii 3.Koy Didim / AYDIN

Levent Marina;

Marinamızda tekneniz ile alakalı ihtiyaç duyacağınız tüm isteklerinizi, kişiye ve yatınıza özel olarak karşılamayı esas iş olarak belirleyerek, İzmir Levent Marinayı, tüm ünitelerini yenilenmek sureti ile, hizmetinize açılmıştır. Denizde 25 m.’ye kadar her tip tekneye 12 ay barınma elektrik ve su hizmeti sağlamaktadır. 300 Tona kadar karaya çekme hizmeti veriyoruz.Tekneniz ile alakalı ihtiyaç duyacağınız A dan Z ye tüm tamir bakım ihtiyaçları kendi bünyemizden ve konularında profesyonel taşeronlar marifeti ile tüm sorumluluk bizlere ait olmak üzere karşılanacak

Adres; Haydar Aliyev Bulvarı No: 4 Üçkuyular / İZMİR

Milta Bodrum Marina;

 1976 – 1988 seneleri arasında T.C. Turizm Bakanlığı A.Ş.’ye bağlı şekilde 125 yat kapasitesiyle  olarak hizmet vermiştir. Bu tarihten sonra banka yeniden yapılandırılarak Turban Turizm A.Ş. “Turban Bodrum Marina” adı altında çalışmaya devam etmiştir. 1992 senesinde kapasitesi, 2 adet yüzer iskele eklenerek, 275’e çıkarılmıştır. 01.12.1997 tarihinde özelleştirilerek Karada Turizm İşletmeleri A.Ş. Tarafından 49 yıllığına kiralanmış ve kapasitesi, bir ponton daha eklenerek, 375’e çıkartılmıştır. Denizde 450, karada 50 yat kapasitesi ile, tekneler tam teşekküllü teknik servis hizmetinden, kablosuz internete, profesyonel kadrosu ile Fitness salonundan 24 saat güvenliğe kadar her çeşit hizmeti alabilmektedir. Milta Bodrum Marina, sahibi olduğu yüksek standartlar ve çevreye verdiği değer dolayısı ile Mavi Bayrak ve 5 Altın çıpa ödülü sahibidir.

Adres : Neyzen Tevfik Cad. No :5 Bodrum / MUĞLA


Port Alaçatı Marina;
Marinacılığı yaşatmak adına bölgedeki rakiplerinden çok daha önce yola çıkan Alaçatı Marina, konumu itibariyle sörfün kalbinin attığı yerde hem merkeze yakınlığı hem de marina içinde sosyal ortam ile iç içeliği aynı anda yakalayabilme ayrıcalığını yaşatmaktadır. Denizi, denizciliği, yatçılığı sevdirmek ilkesi ile yola çıkmış marinamız, nitelikli yaşam tarzını benimsemiş deniz severlerin bir araya gelmesi gayesiyle hizmet üretmektedir. Bölgeye ve turizme sağlamış olduğu katkılarla saygı duyulan bir kurum haline gelmek ve müşteri esaslı hizmet anlayışı benimsemek bizlerin vazgeçilmezidir. Ege koyundaki atmosferin Alaçatı’nın tarihi yapısı ile buluştuğu Port Alaçatı marina üç çıpalıdır.

Adres: Hacımemiş Mah. 8001 sok. No; 4 Alaçatı Yat Limanı Alaçatı, Çeşme / İZMİR

Setur Çeşme Marina;

İzmir’e 70 km. uzaklıkta yer alır.Marinanın bulunduğu yörenin en önemli ören yerleri arasında Çeşme Kalesi, Ildırı’ da bulunan Erithrai harabeleri sayılabilir. Çeşme’ye 2 km. uzaklıktaki Ilıca’da bulunan kaplıcaların şifalı suları çeşitli hastalıklara iyi gelir. İzmir’in en önemli sayfiye kasabalarından biri olan Çeşme’de Ege kasabalarının otantik güzellikleri içinde son derece canlı ve eğlenceli bir atmosfer ziyaretçileri kucaklar. Çeşme açıklarında Ege’nin en verimli balık avcılığı yapılmaktadır.

Adres: Altın Yunus Çeşme /İZMİR

Setur Kuşadası Marina;

Ege’de antik dünyanın en iyi korunmuş ve en ünlü kentlerinden bir tanesi olan Efes’e, dünyanın 7 harikasından bir tanesi olan Artemis Tapınağı’na, Meryem ana Evi’ne ve St.John Kilisesi’ne en yakın olabileceğiniz marinadır. Dünyanın en ünlü operatörlerinin kruvaziyer güzergahlarında bulunan bir alışveriş ve turizm merkezi. Eşsiz doğal güzellikler, otantik el sanatları, çok zengin ve hareketli bir dünya. Kalite kuralları ile hem marina yaşantısında hem de teknik destekte mükemmel servis sunmaktadır. 45 ton boat mover – tekne taşıyıcı ve 162 m yeni yüzer iskele 2011 senesinde hizmete girmiştir. Devam etmekte olan modernizasyon yatırımı tamamlandığında Kuşadası Marina 5 altın çapalı bir marinaya dönüşecektir. Ayrıca, Kuşadası Marina yatçılarının yurt dışı giriş / yurt dışı çıkış işlemleri gibi mecburi yapması gerekli olan pasaport kontrolü yapabileceği önemli marinalardandır. Kuşadası’nın iklimi yazları sıcak ve nemsiz kışları ılık olması ve beldede 12 ay yaşam canlılığı yatçıların devamlı konaklama merkezi haline gelmiştir.

Adres : Setur Kuşadası Marina Kuşadası / AYDIN

Teos Marina;

21.06.2010 tarihinde faaliyete başlayan TEOS MARİNA, denizde 480, karada 80, kanal rıhtımında ise 30 küçük tekne kapasitesi ile Seferihisar – Sığacık’ta hizmet sunmaktadır. 2011 senesinde THYA (The Yacht Harbour Assc.) tarafından Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde değerlendirilmiş ve yüksek nitelikli bağlama, teknik, güvenlik, temizlik ve sosyal tesisleri ile 5 Altın Çıpa kalitesinde hizmet sunan marinalar arasına girmeye hak kazanmıştır.
Adres : Akkum Cad. No : 4 Sığacık – Seferihisar / İZMİR

D-Marin Göcek Marina;

 Deniz sevdalılarının Ege rotalarında vazgeçemedikleri niteliğini, özel imkânlarını ve 5 çıpalı konforunu Akdeniz rotasında da sunuyor. D-Marin Göcek denizde 380, karada 150 yat konaklama kapasitesiyle 75 m’ye kadar teknelere hizmet sunmaktadır. 75 Tonluk travel lifti ile karaya çekilen ve 40 tonluk tekne taşıyıcısı ile yerleştirilen teknelere çekek yerindeki tecrübeli profesyonel ustalar hizmet sunmaktadır. Ayrıca Mavi Bayrak sahibi de olan D-Marin Göcek Marina, The Blue Point Plajı ile tüm denizcileri bu eşsiz güzellikleri yaşamaya davet ediyor. Sırtını Göcek’in yemyeşil ormanlarına dayayan ve iklimin karakteristik bitkilerini barındıran D-Marin Göcek, misafirlerine doğayla uyumlu, sakin bir hayat sunuyor. Yüzer dalgakıranı sayesinde kesintiye uğramayan akıntılar, marina içerisindeki suyun temiz kalmasını sağlıyor.Çok sayıda deniz canlısı marinanın deniz zemininde yaşamlarını sürdürebiliyor.

Adres; Cumhuriyet Mh. Camtaş Cd. No:12 Göcek- Fethiye / MUĞLA

D-Marin Turgutreis Marina;

75 m’ye kadar 550 yat bağlama ve 150 karada park kapasitesi olan D-Marin Turgutreis, ilk günden beri, her çeşit teknik, sosyal ve idari hizmeti sağlamaya elverişli ekipman ve olanakları ile yatlara ve sahiplerine yüksek standartlarda hizmet sunmaktadır. Teknolojinin tüm olanaklarından yararlanarak ziyaretçilerin denizle iç içe yaşarken modern hayatın gereksinimlerini karşılayabilecekleri tüm sosyal hizmet alanları tek tek düşünülmüştür. D-Marin Turgutreis sadece bir marina olarak değil, entegre bir turizm tesisi olarak yerli ve yabancı misafirlerine hizmet vermekte, çevreye duyarlı sistemleri ve bölge ekonomisine katkısı ile ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. D-Marin Turgutreis’te bulunan kamu otoriteleri binasında tüm kamu hizmetleri bir arada bulunmakta ve hudut kapısı giriş-çıkış işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

Adres;Gazi Mustafa Kemal Bul. No:26 Turgutreis -Bodrum / MUĞLA

Ecesaray Marina;

Ece Marina’nın kapasitesi tekne ebatlarına bağlı şekilde 460 teknedir. 60 metre uzunluğa kadar tekne bağlanabilen marinamızda sene boyunca güvenli konaklayabilirsiniz.Ece Marina, yüksek standartlı Butik Oteli, Muhteşem Havuzu, Barları, Türk ve Dünya Mutfağının essiz tadlarını sunan Restoranı, SPA & Wellness Center ve kuaförü ile konuklarına bu essiz doğal ortamın tadını çıkaracakları bir tatil fırsatı sunuyor. Ece Marina’nın içinde barındığı Fethiye, Bati Akdeniz’in en gözde yelken ve yatçılık merkezlerinden biri olup pek çok tarihi ve doğal güzelliğe sahiptir.

Adres; Karagözler – Fethiye / MUĞLA

Göcek Club Marina;

Muğla’nın Fethiye ilçesi Göcek beldesi Büngüş mevkiinde bulunan CLUB MARINA, 1990 senesinde kurulmuş Türkiyenin ilk doğal ve özel marinasıdır. Toplamda 44,998.32 m² lik alanda hizmet sunan CLUB MARINA aynı zaman da konumu itibariyle Türkiyenin en korunaklı doğal marinasıdır. Marinamız da Mega Yatlarda servis botlarına kadar bağlama yapılabilmektedir. Toplamda 44,998.32 m² lik alanda hizmet sunan CLUB MARINA aynı zaman da konumu itibariyle Türkiyenin en korunaklı doğal marinasıdır.Mega Yatlarda servis botlarına kadar bağlama yapılabilmektedir. CLUB MARINA Göcek’te mega yatlara hizmet verebilen tek marinadır.

Adres: Büngüş Koyu Mevkii  Göcek / MUĞLA


Göcek Exclusive Marina;

Marinamız, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek merkezine 10 dakika uzaklıkta Poruklu Koyu’nda bulunur. Uluslararası Dalaman Havaalanı’na 20 dakika mesafededir. Göcek beldesinin sahibi olduğu tek doğal kumsal, bu koyda bulunur. 18 metre ve üzeri yatları misafir etmek için kurulmuş olan marinamız bu alanda mevcut olan ihtiyacı karşılamaktadır. Göcek’in en korunaklı alanı olan marinamız iç koy olması sebebiyle yatların bağlanmasına oldukça elverişlidir. Konforlu ve bir o kadar teknolojik yenilikler göz önüne alınarak imal edilmiş olan yüzer iskelelerimizde 18 metre ve üzeri yatlara çağdaş işletme normları doğrultusunda hizmet verilmektedir. Yat sahipleri bağlı oldukları süre boyunca, yüzer iskele üstünde özel olarak tasarlanıp, imal edilmiş ve üstü kapatılmış olan, yalnızca kendilerinin kullanacakları “yüzer veranda”larında da vakit geçirebilecek, deniz üstünde yer alan “cafe-bistro” ünitelerinden yararlanacaklardır.

Adres; Büngüş Koyu Göcek- Fethiye / Muğla

Göcek Village Port;

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı, Göcek beldesi Büngüş Koyu’nda bulunan marina ve çekek alanımız belde merkezine 5 dakika, Uluslararası Dalaman Havaalanına 20 dakika mesafededir. Özellikle yaz zamanlarında, ağırlıklı olarak charter firmaları ve özel yat sahiplerinin ilgi odağı haline gelen Göcek ve çevresinin bağlama yeri ve kara park ihtiyacını karşılamak amacı ile tecrübeli kadrosuyla hizmet sunmaktadır. Charter firmalarının kısa süreli konaklamalarında yaşadıkları zorlukları gidermesinde önemli bir destek-lojistik rolü üstlenecek olan marinamız, hem bu firmaların teknelerine hem de özel teknelere, 30.000 m2 ‘lik çekek alanında 200 ve 75 tonluk travel liftlerle her çeşit çekme-atma ve bakım-onarım hizmetini sağlamaktadır.

Adres; Poruklu Koyu Göcek- Fethiye / Muğla

D-Marin Göcek Marina;

 Deniz sevdalılarının Ege rotalarında vazgeçemedikleri niteliğini, özel imkânlarını ve 5 çıpalı konforunu Akdeniz rotasında da sunuyor. D-Marin Göcek denizde 380, karada 150 yat konaklama kapasitesiyle 75 m’ye kadar teknelere hizmet sunmaktadır. 75 Tonluk travel lifti ile karaya çekilen ve 40 tonluk tekne taşıyıcısı ile yerleştirilen teknelere çekek yerindeki tecrübeli profesyonel ustalar hizmet sunmaktadır. Ayrıca Mavi Bayrak sahibi de olan D-Marin Göcek Marina, The Blue Point Plajı ile tüm denizcileri bu eşsiz güzellikleri yaşamaya davet ediyor. Sırtını Göcek’in yemyeşil ormanlarına dayayan ve iklimin karakteristik bitkilerini barındıran D-Marin Göcek, misafirlerine doğayla uyumlu, sakin bir hayat sunuyor. Yüzer dalgakıranı sayesinde kesintiye uğramayan akıntılar, marina içerisindeki suyun temiz kalmasını sağlıyor. Dolayısıyla Akdeniz kıyılarının en önemli su altı bitki örtüsü olan ve yalnızca oksijen oranı yüksek alanlarda yetişen “Posidonia Çayırları” ve çok sayıda deniz canlısı marinanın deniz zemininde yaşamlarını sürdürebiliyor.

Adres; Cumhuriyet Mah. Camtaş Cad. No:12 Göcek- Fethiye / MUĞLA

Göcek Club Marina;

Muğla’nın Fethiye ilçesi Göcek beldesi Büngüş mevkiinde bulunan CLUB MARINA, 1990 senesinde kurulmuş Türkiyenin ilk doğal ve özel marinasıdır. Toplamda 44,998.32 m² lik alanda hizmet sunan CLUB MARINA aynı zaman da konumu itibariyle Türkiyenin en korunaklı doğal marinasıdır. 36º45’00”N – 28º55’35”E kordinatların da bulunan marinamız da Mega Yatlarda servis botlarına kadar bağlama yapılabilmektedir. Toplamda 44,998.32 m² lik alanda hizmet sunan CLUB MARINA aynı zaman da konumu itibariyle Türkiyenin en korunaklı doğal marinasıdır. 36º45’00”N – 28º55’35”E kordinatların da bulunan marinamız da Mega Yatlarda servis botlarına kadar bağlama yapılabilmektedir.CLUB MARINA Göcek’te mega yatlara hizmet verebilen tek marinadır.

Adres: Büngüş Koyu Mevkii  Göcek / MUĞLA

Skopea Marina;

Skopea Marina Göcek Belde merkezinde yer almaktadır ve bulunduğu konum itibarı ile misafirlerimizin karada ihtiyacı olan tüm işletme ve sosyal tesisler ile iç içedir. Göcek’in demirlemek için en elverişli noktasında kurulu marinamız, toplam 80 bağlama kapasitesine sahip olup,110 metreye kadar tekne bağlanabilmektedir.
Mega Yat bağlanabilen TEK Marinadir Marinamız bünyesindeki Havuz Bar ve Restorant, karaya ayak bastığınız anda keyifle dinlenip, Göcek’in tadını çıkartacağınız güzellikte.

Akdenizin mavi suları ile Anadolunun yeşil çam ormanlarının kucak kucağa olduğu Göcek, mükemmel bir kıyı çerçevesine sahiptir. İrili ufaklı adaların birer perde gibi deniz yönünde kıyıya paralel dizilmesi ile Göcek koyu, Tanrı eliyle yapılmış mükemmel bir havuz gibidir. İşte bu olağanüstü coğrafi farklılık, Göcek’i diğer tatil merkezlerinden ayıran en önemli avantajıdır.

Adres: Göcek- Fethiye / MUĞLA

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.