Evde Yapacağınız Maske Tarifleri

Doğal Maskeler

Yüzümüz vücudumuzun en belirgin yeridir ve güzel görünmesi için elimizden gelen her şeyi yaparız.Ancak bazen yeterli olmayabilir. Bunun için ilk yapmamız gereken cilt tipimizi bilmek; kuru, hassas, karma yada yağlı. Bu aşamayı belirledikten sonra gelelim uygulayacağımız maskelere .Bunun için doğadaki her ürün cildimiz için birer kaynak aslında. Yüzümüz için doğal bir maskeden daha tazeleyici ve yenileyici bir şey olamaz. Cildimizdeki ölü derileri yok eder, nemlendirir ve aydınlık sağlıklı bir görünüm kazandırır. Cilt tipimize göre değişik maske çeşitleri vardır.Bu yüzden hangi maskeyi uygulayacağınızı cildinize göre seçmelisiniz.Cildiniz için günde 1 saatinizi ayırın. Cildinizin özene ve ilgiye ihtiyacı vardır. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzün tüm kirlerden arınmış olması gerekir.Ayrıca her gün maske uygulamayın. Yüzünüzü dinlendirmeniz gerekebilir.

Şeker ve zeytinyağı maskesi:
Öncelikle cilt ılık su ile iyice yıkanır. Biraz şeker ile zeytinyağı karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar cilde dairesel hareketler ile masaj yapılır.Daha sonra cilt ılık su ile durulanır. Uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.

Salatalık Maskesi:
Salatalığın cildimizi ne derece aydınlattığını,nemlendirdiğini bilmeyenimiz yoktur sanırım.Özellikle plajda güneş altında kaldıysanız etkisini daha iyi göreceksiniz.1 salatalığı soyun ve püre haline gelene kadar ezin.Tüm yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin.Bol suyla yüzünüzü yıkayın.Cildinizin nasıl tazelendiğini ve nemlendiğini göreceksiniz

Yeşil Çay Maskesi:
Bir bardak kaynar suyun içerisine biraz yeşil çay ekleyin. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar demleyip. Ardından süzün. Yeşil çay soğuduktan sonra içerisine biraz şeker ve bal ekleyip karıştırılıp cilde doğrudan uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte kuruması bekleyip ardından cildi ılık su ile durulayalım. Uygulama haftada 2 ya da 3 kez yapabilirsiniz.

Evde kahve peelingi:
Kahve telvesi ciltteki kirin ve ölü deri hücrelerin arınmasını sağlar. Cildin daha yumuşak ve canlı kalmasına yardımcı olan en etkili peeling malzemelerinden biridir.Biraz kahve ile su karıştırılır. Elde edilen karışım cilde dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra cilt ılık su ile durulanır. Uygulama haftada sadece 2 ya da 3 kez yapılmalıdır.

Yoğurt maskesi:
Cilt ilk olarak serin su ile durulanır. Biraz yoğurt cilde masaj yaparak doğrudan uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır. Uygulama her hafta 3 kez düzenli olarak yapılabilir.

Pirinç maskesi:
Pirinç cildin daha aydınlık ve parlak görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildi besler ve güçlendirir. Pirinç taneleri sıcak suyun içerisinde bir süre bekletilir. Daha sonra süzülür. Pirinç suyu cilde masaj yaparak uygulandıktan sonra yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra cilt ılık su ile durulanır. Alternatif olarak biraz pirinç suyu ile bal karışımı da cilde uygulanabilir.

Bal ve tarçın maskesi:
Biraz tarçın ile bir miktar bal karıştırılır. Karışım macun kıvamına getirilir. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. 10 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.Uygulama haftada 3 kez yapılabilir.

*Güzel ve sağlıklı ciltlere kavuşmanız dileğiyle…

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.