Gold Bridge (Altın Köprü )

Gold Bridge (Altın Köprü )

Deniz seviyesinden 1.4 km yükseğe kurulmuş bu köprü fantastik bir film sahnesinden çıkmış gibi görünüyor. Vietnam’ın turistik bölgelerinden dağlık Bà Nà Hills’te açılan Gold Bridge, dağ manzaralarının doya doya izlenebileceği mükemmel bir noktadır.

Vietnam’ı ziyaret eden turistlerin uğrak noktalarından biri olan The Gold Bridge, deyim yerindeyse dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlıyor. Gerçekten de manzarası nedeniyle yıllar içinde fenomen haline gelmiş olan The Gold Bridge’e 2017 yılında yeni bir soluk getirmek isteyen Vietnamlı yetkililer, The Gold Bridge için alışılmışın dışında bir çalışmaya imza attılar.

Vietnam’daki fenomen köprünün altına yaklaşık 150 metre uzunluğundaki iki dev taş el yerleştirildi. Devasa olan bu iki el heykelinin zarifçe yerleştirilmesi öyle görünüyor ki köprünün etkileyiciliğini artırmakla kalmamış, The Gold Bridge’e gerçekçi ve fantastik bir hava katmış.

Yaklaşık 150 metre uzunluğunda olan altın renkli köprü dağdan çıkan devasa iki el tarafından taşınıyormuş gibi görünüyor. Ellere ve kaidelerine ‘taş’ görünümü verilmiş olsa da taşıyıcı heykeller esasen çelik hasır ve fiberglastan üretilmiştir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.