Google Hakkında İlginç Bilgiler

Google arama motoruna 241543903 yazıp görsellere girerseniz kafasını buzdolabına sokan insanlar görürsünüz. Neden 241543903 sayısını seçtiklerini biz de bilmiyoruz.

Google arama motoruna “Google Gravity” yazıp Kendimi şanslı hissediyorum butonuna tıklarsanız arama sonuçlarının birden yere düştüğünü görürsünüz. Dilerseniz bu eşyaları sürükleyerek oyun oynayabilirsiniz.

Google’de ilk başlayan kişilere Nooglers denmektedir ve mavi,sarı ve kırmızı renkten oluşan şapka giyme zorunluluğu vardır.

Google çalışanın biri öldüğü zaman eşleri 10 yıl boyunca maaşlarının yarısını almaktadır.

2013’te 5 dakika tüm servislerini kapatan elektirik kesintisi yaşamıştır. Bunun sonucunda dünya çapında internet trafiğinde %40 düşüş yaşamıştır.

Eğer Google’a Do a Barrel Roll yazarsanız sayfanın takla atıp eski yerine geri döndüğünü görürsünüz.

www google’de askew diye arama yaparsanız yazılar hafif eğik görünür.

Google’a Elgoog Snake yazıp Kendimi Şanslı Hissediyorum butonuna basarsanız Google’ın logo kısmında snake oyunu çıkar. Ok işaretine basıp bu oyunu oynayabilirsiniz.

Google gmaili 1 Nisan 2004’te açtığında kullanıcılar bunun 1 Nisan şakası olduğunu sanmıştır.

Eğer Google arama motoruna Zerg Rush yazarsanız birden sıfırların arama sonuçlarını yemeye çalıştığını görürsünüz. Sıfırların üstüne 3 defa tıklayarak onları öldürebilirsiniz. Eğer bunu başaramazsanız sıfırlar en sonunda birleşerek GG yani Good Game yazısını oluşturur.

Hollandalı bir Arkeolog 20 yıl boyunca aradığı kayıp kaleyi Google Earth’ü kullanarak bulmuştur.

“Google” sözcüğü aslında Googol sayısının yanlış yazımından türetilmiştir. Googol ise 10 üstü 100 ile yani 10 rakamının yanına 100 adet sıfır getirilmesi ile oluşur. Bu sayı genelde işlemlerde kullanılmaz fakat kimyasal hesaplamalarda bilim adamlarının işini kolaylaştırır.

Amerika’nın Portland ve San Francisco limanlarında duran ve ne için kullanıldığı bilinmeyen Google nin mavnası (gemi, tekne) , herkesi oldukça meraklandırıyordu. Hakkında birçok tahmin yürütülen tekne hakkında Google bir açıklama yaptı.
Google sözcüsü konu ile ilgili şunları kaydetti:
-Google Teknesi… Yüzen bir veri merkezi mi? Bir parti teknesi mi? Yoksa son kalan dinozoru saklayan bir tekne mi? Maalesef hiçbiri değil. Biz bu tekneleri, insanların yeni teknolojileri öğrenebileceği bir yer olarak planlıyoruz.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.