Grotta Azzurra (Mavi Mağara)

Grotta Azzurra (Mavi Mağara)


Mavi mağara dağın kıyısında, 60 metre uzunluğunda ve 25 metre genişliğinde doğal bir deniz mağarasıdır ve sadece iki metre genişliğinde ve su seviyesinde dar bir ağızdan ulaşılabilir. En fazla dört yolcu taşıyan küçük kayıklarla mağaraya girerken, başınızı kayık seviyesinin altına eğmek zorunda kalıyorsunuz.

İçeri girdiğinizde ise mağaraya girmeyi bekleyen teknelerin karmaşasından uzak sessiz, sakin, huzurlu bir şekilde suyun maviliği sizi karşılıyor olacak.
Grotto Azzurra Roma İmparatoru Tiberius’un hükümdarlığı zamanında bir deniz tapınağı olarak kullanılmakta olup bu döneme ait buluntular 1964 yılında gün yüzüne çıkmıştır. Buluntular Anacapri’de bulunan Casa Rossa Müzesi’nde sergilenmektedir. Ayrıca Sophia Loren ve Clark Gable’ın “İt started in naples” filminin bir kısmı da burada çekilmiştir.

Amalfi Sahili’nden Capri’deki Blue Grotto’ya ulaşmak için Nisan-Ekim arasındaki Positano, Amalfi veya Salerno limanlarından günlük olarak birçok seferle feribota binebilirsiniz. Amalfi veya Positano’den yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor.
Blue Grotto tüm yıl boyunca hava durumuna bağlı olarak açıktır. Çoğunlukla kış aylarında genellikle kasım-mart ayları arasında kapalıdır. 

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.