Hibrit Karavan (OzX Corp Konsept)

zX Corp isimli Avustralya firması elektriğin gücünden yararlanması için ufak bir karavan geliştirerek karşımıza çıktı fakat bu kampçının şimdilik bir konsept olduğunu söyleyelim. Bu aracın diğerlerine göre çok daha fazla yenilikçi özellikleri bulunuyor.

Hibrit bir üniteye sahip olan bu modern araç, Hiconsumption ekibinin paylaştığı verilere göre 11, zaman zaman ise 22 beygir gücü üretebilecek kapasiteye sahiptir. Bu da kendisini herhangi bir araca bağlamadan hareket ettirebilmesini sağlıyor. Özellikle dar alanlarda böyle bir özelliğin çok yararlı olacağı düşünülmüştür.

OzX Corp Konsept Hibrit Karavan

Tabi bu karavanın tek kullanım alanı da bu değil. Elektrikli gücü sayesinde araç dik yokuşlardan çıkmanıza yardımcı olabileceği gibi kendi arkasında bulunan kancası ile başka araçların çekilmesine de yardımcı olabilecek. OzX Corp, karavanın içerisine bir de rejeneratif frenleme sistemi ekleyerek modelin kendi kendini şarj edebilmesinin de önünü açmış.

Fakat bu teknoloji harikası kampçı henüz satışa sunulmamıştır. OzX Corp aracın hala bir konsept olduğunun altını çizerek geliştirme sürecinin devam ettiğini duyurdu.

Elektrikli ünitelerin artık her türlü taşıtın içerisinde kendine yer bulması günümüz dünyasının modern dinamiklerinden biridir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.