İnari Tilkisi

Dünyanın en tatlı hayvanı olarak bilinen ”İnari tilkisi”nin türünden 30.000.000 tane kaldığı öne sürülüyor. İnari tilkisi şu an bile olsa bir rekorun sahibi. En tatlı hayvan rekoru. İnari tilkisinin boyu uzamaz ve gözleri küçülmez.
Bu tilki türü köpek türü olarak da biliniyor ama bazı özellikleri aynı bir köpek gibi. Mesela insanlara karşı sıcak kanlı olması veya çocukları sevip onlarla oyun oynamaları bunu şirin ve tatlı gösterir.Bu yarı köpek yarı tilki olarak az olsada bilinen bir hayvan türü.Bu hayvan bazı efsanelerde farklı tipler ilede biliniyor.ingilterede bu hayvanın ismi ” Most fox” veya ”İnari fox olarak geçiyor.
Ve malesef ki bu bilgi ve buna benzer inari tilkisi içerikleri gerçeği yansıtmıyor. Gelelim teyit.org daki  gerçeğe;

Görseller birkaç yıldır dolaşımda ve Inari tilkisine ait olduğu iddia ediliyor. Görüntüyü TinEye yoluyla eskiden yeniye aradığımızda, ilk görüntülerin “Santani dolls” (Santani oyuncak bebekleri) diye adlandırıldığını görmek mümkün. Bu kelimelerle arama yaptığımızda Rusya kökenli Santaniel adında bir oyuncak dükkanı karşımıza çıkıyor. Bu dükkanın internet sitesini ve Instagram profiline ulaşmak mümkün. Ayrıca bir DeviantArt hesabı da var. Bu adreslerden de anlaşılıyor ki, görüntüdeki “hayvan” aslında bir oyuncak ve gerçek değil.

“Inari tilkisi” adı verilen oyuncakların 38 çeşidi bulunuyor. Her biri farklı hayvanlara benzemek üzere tasarlanmış. Açıklamalarına ise “Küçük bir Inari tapınağının yanında yaşayan tilkiler” yazılmış. Bunun nedeni Inari’nin Japon mitolojisinde tilkiye binen bir tanrı olması. Japonya’da tapınaklarda Inari ile bağdaştırılan birçok tilki heykeli var. Oyuncak sanatçısı da Inari tilkilerini buradan esinle yaratmış. Ürünler arasında Star Wars’tan Ewok ırkından esinlenilen “Uzay ayıları” gibi farklı karakterler de var. Sanatçı epey gerçekçi oyuncaklar üretiyor.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.