Kahin Baba Vanga

Asıl adı Vangelia Pandeva olan Baba Vanga 1911 yılında Osmanlı İmparatorluğu topraklarında doğmuştur. 1916 yılında meydana gelen şiddetli hortuma yakalanıp evinin 2 km ilerisine düşmüş, gözlerine dolan kum ve toprak yüzünden, hortumun şiddetli basıncı nedeniyle göz damarlarında oluşan sıkışma görmesini engellemiştir. Ailesi fakir olan Vangalia Pandeva ameliyat edilmediğinden kör kalmıştır. Baba Vanga 1939 yılında bir akciğer rahatsızlığı olan Pölerezi hastalığına yakalanmış, doktorunun öleceğini söylemesine rağmen kısa bir sürede iyileşmiştir.

“Baharda Ortadoğu ülkelerinin birinde savaş çıkacak bu savaş 3. Dünya savaşının başlangıcı olacak Apokalipsis gerçekleşecek ama daha var henüz Suriye düşmedi.“

1940 yılında kendi köyünde yaşamakta olan genç bir kadına feci şekilde öleceğini söyleyen Baba Vanga’ya kimse inanmamış ve dalga geçilmiştir. 3 gün sonra genç kadının öküz sürüsü altında kalarak feci bir şekilde can vermesiyle paranormal güçleri olduğuna inanılmaya başlanmıştır. 1941 yılında dünya savaşı sırasında paronormal güçleri ile insanlara hastalıklarının gelecekleri ile ilgili bilgi verip, hastalara ilaç tedavileri önerip, kaybolan canlıların ve eşyaların yerlerini gözleri görmeden biliyor ve söylüyordu. Bu durum Baba Vanga’nın dünya dışı güçlerinin olduğunu pekiştirmiştir. Bu tarihten sonra dünyanın ve insanlığın geleceği ile ilgili kehanetlerde bulunmaya başlamış ve kısa vadede bu kehanetlerin hayata geçmesiyle dünyanın ilgisini çekmiştir. Baba Vanga gelecekle ilgili olacakları önceden bilerek kehanetlerde bulunuyor ancak olacakları değiştirmiyor, gözleri görmediği halde cisimleri en ufak detayına kadar biliyor ve tarif edebiliyordu. Bu özelliklerinden dolayı Bulgar hükümeti Baba Vanga’yı kehanetlerde bulunması için maaşlı memur yapmıştır.

Dünya ve insanlıkla ilgili kehanetleri

Prag kehaneti; Baba Vanga 1968 yılında; ‘’Prag’ı hatırlayın! Prag’ı hatırlayın! Şehrin üzerinde büyük güçler dolanıyor ve savaş, savaş diye çığlık atıyorlar. Prag, içinde balık tutacakları bir akvaryuma dönüşecek’’ diye kehanette bulunmuştur. Bu olayın üzerinden çok germeden aynı yıl Ağustos ayında Rusya Prag’ı tanklarla işgal etmiş ve uzun süre işgalini sürdürmüştür.

Indıra Gandhi Kehaneti; Baba Vanga 1969 yılında bu kehanetinde, Indıra Gandhi’nin ülkenin başına geçeceğini ancak uzun süre kalamayacağını, ölümün buna engel olacağını, ölüm nedeninin elbisesinden kaynaklı olup ateşli dumanlı bir ölümle öleceğini belirtmiştir. 1984 yılında bir tv kanalına röportaj verecek olan Indıra Gandhi estetik görünmeyeceği kaygısıyla kurşun geçirmez yeleğini giymemiştir. Tv kanalına giderken silahlı saldırı sonucu öldürülmüştür. Baba Vanga iktidar süresini, öldürülen sebebi ve yöntemini yıllar önce bilmiştir.

Obama Kehaneti; 1992 yılında bir gazeteciye yaptığı: bir gün Amerika’da beyaz ev siyah olacak, okyanusun ötesindeki siyah insanlar da beyaz olacak demiştir. Bu kehaneti ile Obama’nın ABD başkanı olacağını bilmiştir.Baba Vanga’nın siyahi lider gelecek kehaneti

Viladamir Putin Kehaneti; Vanga, Viladimirin zaferi dünyanın gidişatını değiştirecek kehanetinde bulunmuştur. Bu kehaneti 1994 yılında Rusya’nın Gürcistan’ı yenerek işgal etmesini bilmiş ve Viladimir Putin’in Rusya devlet başkanı olmasını bilmiştir.

Kurk Deniz altı kehaneti; Vanga, Kursk sulara gömülecek ve insanlar ağlayacak kehaneti ile akıllara soru işaretleri getirmiştir. Bunun üzerine Rus KGB servisi kendisini ziyaret etmiş ve bu konu ile ilgili bilgi elde etmeye çalışmıştır. 2000 yılında Kursk bölgesinde Rus denizaltısının batması ve çıkarılamaması sonucu 118 denizcinin ölmesi bu kehanetin gerçekleştiğini göstermektedir.

11 Eylül saldırıları; Vanga;korku, korku, iki amerikan kardeş , iki çelik kuş binalara çarpacak ve gökyüzü aydınlanacak kehaneti ile 11 Eylül 2001 terör saldırılarını bilmiştir.

Ünlü kahin Baba Vanga 1996 yılında hayatını kaybetmeden önce dünyanın geleceği ile ilgili kehanetlerde bulunmuştur. Bu kehanetlerin bir kısmı şöyledir.

Vanganın gelecekle ilgili kehanetleri
2018 yılında dünyanın yeni süper gücü Çin olacaktır.
2023 yılında dünya yörüngesi değişecektir.
2026 yılında Avrupa’da nüfus tükenme aşamasına gelecek.
2043 yılında müslüman bir devlet Avrupa’nın hakimi olacak.
2046 yılında hastalıklar on saniye de tedavi edilecek ve her hastalıklı organın yenisi yapılacak.
2076 yılında sınıfsız toplumlar dünya genelinde olacak.
2100 yılında insan yapımı bir güneş yapılacak ve dünyanın karanlık tarafı aydınlatılacak.
2167 yılında yeni bir din gelecek.
2256 yılında bir uzay gemisi dünyaya yeni bir salgın hastalık getirecek.
3979 yılında dünyanın sonu gelecek gibi kehanetlerdir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.