Kalem Adası

Dikili’nin Bademli Koyu’ndaki Kalem Adası, hem İzmir’in Bademli Köyü kıyılarına hem de Midilli Adası’na hâkim. Kalem Adası’na yaklaşık 45 dakika uzaklıktaki Midilli Adası’na Dikili ve Ayvalık’tan tekneler kalkıyor. Suyun sıcaklığı yazın 20–21 derece ve deniz aniden derinleşmiyor.
Kalem Adası, üzerinde sadece Oliviera Resort adlı bir otel olan bir ada. Karayipler’deki adalar gibi; adada Oliviera’dan yani otelden başka bir yerde kalamıyor, başka bir yerde gezemiyorsunuz; otelin dışındaki her yer ormanlık. Türkiye’de romantik bir tatil ve balayına gitmek isteyenler için Kalem Adası çok doğru bir seçenek. Resort’ta iki katlı küçük villalarda kalıyorsunuz ve gündüzleri otelin dillere destan denizine giriyorsunuz. Huzur ve değişik konseptte bir tatil için birebir Kalem Adası.
Kalem Adası’na ulaşmak için öncelikle Dikili’ye gelmelisiniz. Dikili’ye bugün pek çok büyük şehirden otobüs seferi mevcut. Dikili’ye geldikten sonra teknelerle yaklaşık birkaç dakikada adaya ulaşabilirsiniz.
İsterseniz deniz uçağı ve helikopterle de adaya ulaşım mümkün.
Eğer kendi aracınızla gelme isterseniz yolculuğunuz Dikili’ye kadar olacak. Dikili İzmir’den yaklaşık 120 kilometre daha kuzeyde. Oradan tekneyle adaya gideceksiniz.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.