Karagöl Tabiat Parkı & Kamp Alanı

İzmir Karşıyaka’dan Yamanlar Dağı’na doğru yol alırsanız bu harika manzaralı parkı bulabilirsiniz. Karaçam, kızılçam ağaçlarıyla ve huzur veren ördek sesleriyle çevrili olan mesire yerine giderken ciğerlerinizi bol oksijenle doldurun.

Deniz seviyesinden yaklaşık 850 metre yüksekte olan, Yamanlar Dağı üzerinde bulunan bu park, İzmir şehir merkezine 37 km uzaklıktadır. Tantalos efsanesiyle adından sıkça bahsettiren bu doğa harikası destinasyon, krater gölüyle ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunuyor. Ayrıca gün batımını izlemek için de muhteşem bir manzaraya sahiptir. Kamp kurmak isteyenler için çadır kiralama seçenekleri de var.

Göl çevresindeki küçük patikalar ağaçların arasından göl manzarası eşliğinde size güzel ama kısa yürüyüş rotaları sunar. Yaz aylarında bile İzmir’in bunaltıcı sıcağını, Karagöl’e giderek serin bir sonbahar mevsimine dönüştürebilirsiniz.

Karagöl kamp alanına giriş ücretlidir. Bölgede birçok  işletme ve tesis vardır. Duş imkanı yok ama tuvalet var. Elektrik var fakat çadırlara verilmemektedir. Otoparkı vardır.

Yorumlar
1

Adsız
Mayıs 31, 2022

İzmir in her yanı kamp alanı aslında ama karagölde güzel kafa dinlemelik bir camping alanı hafta sonundan ziyade hafta içi tercih edilmeli

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.