Karavanların Genel Özellikleri

Hayatınız da hiç karavan fuarlarına gittiniz mi? Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı bir çok alanında olduğu gibi karavan dünyasında da çeşitli yenilikler ve modernize aletler hayatımıza girdi.Karavanların özelleri kişilerin rahatlık ve lükslerine göre değişiklik göstermektedir.Karavanlar standart özellikler ile üretildiği gibi kişilerin istek ve arzularına göre şekil alabilmektedir.

Keyifli İç Mekan:
Karavan dünyasında bu özelliği anlatmaya kelimeler yetmez. Kişiler kendi rahalıklarının sonucunda bu özelliği biçimlendirirler.İç mekan dizaynında rahatlık aslında her zaman ön planda olmak zorundadır. Karavanlar sizleri sadece seyahat ettirtmekle kalmaz güzel ve konforlu bir gün geçirmenizi de sağlamak zorundadır.
Kapsamlı İç Aydınlatma:
Bir çok karavanda fark ediyoruz iç aydınlatmanın çok önemli bir özellik olduğunu .Karavanlarda bölüm bölüm aydınlatma seçenekleri farklılık gösterebilir.Örneğin mutfakta ki aydınlatmanın gücü ile yatak alanında ki aydınlatmanın gücü aynı oranda olmamaktadır.


Bol Havalandırma:

Karavan tatilimizi genellikle sıcak havalarda geçirmeniz muhtemeldir.Karavanların yalıtımı bu sebeple çok önemlidir.Karavanların havalandırması için büyük pencereler ve havalandırma kanalları önem sağlamaktadır. Mutfak alanındaki havalandırma delikleri açılması karavanızın havalandırmasını kısmen sağlamaktadır.Ama muhtemelen kaliteli bir klima işinizi daha da kolaylaştıracaktır.Ama bunun için karavan parkında olmanız gerekmektedir.

Kapsamlı Elektrik Sistemi:

Karavanlarda elektrik sistemi çok önemlidir.Doğa ve gezi tutkunları solar panel sistemi ile artık karavanlarıyla çıktıkları gezilerde yanlarına fazladan malzeme alma yükünden kurtulacaklardır. Karavanlarına kurdukları araç üstü solar sistem sayesinde araç aküsünün de ömrü uzun olacaktır. Solar enerji panelleri hiçbir atığı olmadığı için çevreye hiçbir zararı yoktur. İşlevsel olarak karavanın içindeki priz ve elektrik aksanları kaliteli malzemelerle donatılmalıdır.

Dahili ve Harici Yeterli Depolama Alanları;

Çoğu karavan römorku, oldukça büyük bir yükü kaldırabilecek tek bir büyük depolama alanı sağlarken, karavanların çok daha küçük bölmeleri vardır.Mevcut tüm alanları iyi kullanan bir karavan, uzun seyahatleri kolaylaştıracaktır. Bir alan ne kadar küçük olursa olsun, bir depolama alanı olarak kullanılabilirse, iyi bir şeydir.

Açık Hava Ekipmanları:

Gittiğiniz her yerde gölge alan bulmanız mümkün değil bu sebeple kendi gölgenizi yanınızda taşımanız önemli. Bu iş için üretilen özel tenteler, gövdenin yan tarafına monte edilir ve açılır-kapanır yapısı ile hızlı bir şekilde kurulabilir. Güneşin yönüne göre karavanı ayarlayarak günün büyük bir kısmında kendi gölge alanınızı yaratabilirsiniz. Rüzgara karşı hassas olan tenteleri tercih ederken malzeme kalitesine önem vermelisiniz.

Kaliteli Tekerlekler ve Lastikler:

Karavanlar ağırlıklarına ve taşıdıkları yüklere direnç gösterebilecek ve bu araçların gerçekleştirdiği seyahat şartlarına dayanıklı lastiklere ihtiyaç duyarlar. Yaz lastiği Van ağır yüklerin taşınması sırasında denge, dayanım ve güvenlik temin etmektedir. Yanak alanını daha dayanıklı kılan ve sürüş konforunu arttıran lastikler tercih edilmedir. Bu teknoloji hemde araç içindeki gürültüyü azaltıyor. Lastikler darbelere ve sürtünmelere daha iyi direnç göstermeyi sağlayan niteliklere sahip olmalıdır.Bu genellikle göz ardı edilen yeni van alıcıları satın alan bir şeydir. Büyük tıknaz çamur lastikleri iyi görünebilir, ancak basamaklar arasındaki boşlukların hasara karşı savunmasız olduğu çakıllı yol koşullarında neredeyse işe yaramaz. Ucuz, bilinmeyen marka lastiklerle donatılmış karavanlardan kaçınmaya çalışın. Çekici aracınıza ucuz kauçuk takarak neden tüm eşyalarınızı taşıyan karavanınızı riske atıyorsunuz. Parlak jantların ötesine bakmaya ve karavanınıza kaliteli lastikler takmaya çalışın. Tekerlekler ve lastikler konusunda, yeterli yedek parçaya sahip olmak önem arzetmektedir. Çift eksenli karavanlarda için en az 2 tam yedek tavsiye edilmektedir.

Uygun Süspansiyon;

Karavanızda hangi süspansiyon sisteminin monte edildiği gerçekten önemli değil. Yaprak yaylar veya sofistike bobin süspansiyonu olsun, sadece kaliteli amortisörlere sahip olduğundan emin olun. Amortisörler, sorunsuz bir çekme deneyimi sağlamaktan daha fazlasını yapar. Ayrıca karavanınızdaki değerli yükünüz için koruma sağlarlar. Ayrıca aksel bileşenlerine ve tekerlek yataklarına zarar vermeden oluk gibi zor koşullardan geçmesine izin verir.

Kaliteli Çekme Aksı:

Karavan ve çekici aracınız arasındaki tek temas noktasıdır. Güçlü ve güvenilir olmasını istiyorsunuz.. Standart bilyeli mafsallar uygundur, ancak çekme aracına transfer edebilen harekete eğilimlidirler ve bu da yolculuğu rahatsız eder. Araç Bileşenleri DO-35 aksamının işin en iyisi olduğuna inanıyorum. Bağlanması kolaydır, bağlandıktan sonra çok güvenlidir ve mekanizmanın kendisinde eklemin kendisinin eklemlenmesine izin vermek dışında hiçbir hareketi yoktur, bu nedenle çekme için çok rahattır. Römork bağlantılarının tüm standartlarına uygundur ve 3.500 kg güvenli bir çalışma yüküne sahiptir

Önemli olan küçük şeyler:
Çok sayıda gece karavan üreticisi var ve uzun süredir bu işte olan ve gerçekten ne yaptığını bilenler var. Genellikle bir karavan üreticisinin yaptıkları küçük şeylerle ne yaptıklarını bilip bilmediklerini söyleyebilir veya başkalarının yapmadığı karavanların dahil edebilirsin. Emniyet zincirlerinizi saklamak için kancalar, sıva altı gazlı süngü, sıcak ve soğuk su ile harici bir duş, nakliye sırasında kapalı tutmak için sağlam kilitli sağlam bir duş kapısı, iyi bir güç noktası kaynağı ve 12v çıkışları gibi küçük şeyler karavanınızın özelliklerini belirlemektedir. Ayrıca gece karavana girerken basamağı görmek için ışık. Bütün bunlar ilk başta önemsiz görünebilir, ancak karavanınızı uzun süre kullanmaya başladığınızda hayatınızı kolaylaştıracak özellikleri siz belirleyeceksiniz.

Korumalı Dış Yapı;

Şasi araçlarında çok sayıda çelik güçlü olacak ve bir çok cezayı kaldırabilecek. Boyalı veya toz boyalı bir yüzey yerine galvanizli bir şasi tercih edin, çünkü bunlar çip açabilir ve pasın görünmesine izin verebilir. Galvanizli şasi paslanmaz. Su tanklarınız ve elektrik sistemleriniz gibi savunmasız parçalar için iyi bir vücut koruması, herhangi bir zorlu yol turu düşünüyorsanız, bir zorunluluktur. Yumru durakları ve kurtarma kancaları gibi güzel özellikler, minibüsün taşra maceralarına uygunluğunu arttırmaktadır.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.