Katlanan Karavanların Avantaj Ve Dezavantajları

Katlanan Karavanlar;
Bir römork çadırı veya katlama kampı (bir karavan ve çadır arasında bir haç olan) ile karıştırılmamak için, katlanır bir karavan daha çok sert kenarları ve çatısı olan geleneksel bir karavan gibidir. Katlanabilir karavanın , kenarları kendilerine katlanır (bir karton kutu gibi) ve daha sonra çatı indirilir, bu da markaya ve modele bağlı olarak yüksekliği yaklaşık 1,4 m’ye kadar önemli ölçüde azaltır.
İyi takılmış bir katlanır karavan, ocak, buzdolabı, tuvalet, dolaplar, ısıtma vb. gibi normal bir karavanın tüm modlarına sahip olacaktır.
 Avantajlar:

Çoğu katlanır karavan, daha az hava direnci oluşturacak ortalama otomobil çatısından daha düşük olacaktır, bu özellikle geri giderken yakıt ekonomisi ve görünürlük için iyi olacaktır. Karavanın azaltılmış yüksekliği, özellikle yüksek rüzgarlarda ya da otoyoldaki dev bir kamyon tarafından geçildiğinde çekmeyi daha istikrarlı ve daha güvenilir hale getirecektir. Katlanabilir bir karavanın bir diğer büyük avantajı da depolama olacaktır. Yeterince büyük bir garajınız var ise, katlanır bir kervan düzgün bir biçimde park edilebilir, karavanı elemanlardan koruyabilir ve güvende tutabilir. Bir garajınız yoksa, en azından ön bahçeye ya da sürücüye karavan park etmek oturma odanızdaki tüm ışığı engellemeyecektir. Son bir artısı ise , çatıyı temiz tutmanın çok daha kolay olacağıdır.

Dezavantajları:

Modele bağlı olarak sahada dikmek için bazı fiziksel çaba harcamak. Sert kilitleme kapısına sahip olabilir, ancak tuval tarafları sahada hala güvensizdir. Tuval kenarları / çatı, katlanırken yağmurun bir sorun olabileceği anlamına gelir. Tuvalet bölmesi genel olarak mevcut değildir, bazı ‘üst sınıf’ modeller hariçtir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.