Lucid Rüyalar

Lücid rüya veya berrak rüya, kişinin rüya gördüğü sırada, rüya gördüğünün farkında olması hâline ve rüya gördüğünün bilincinde olduğu bu tür rüyalara verilen addır. Terim, ilk kez Oxford Psikofizik Enstitüsü’nden parapsikolog Celia Green tarafından kullanılmıştır.

lucid dreams

Lüsid rüyada kişi rüyasını kontrol edebilir durumdadır. Lucid Rüya uykuda gerçekleşir ve uykunun derin aşamalarında gerçekleşmesi, diğer aşamalarına nazaran daha zordur. Genellikle basit olarak “Rem” denilen uyku aşamasında gerçekleşir. Yani “Uyanmak/Uyanmamak” arasındaki çizgide rüyanızı kontrol etmeniz gayet kolaydır.

Doğu’nun lüsid rüyaya önem veren bâzı mistik ekollerinde üstat, öğrencisine gördüğü psikofizyolojik kaynaklı rüyayı yönlendirebilmesi için imajinasyonu denetleme tekniklerini öğretir. Bu teknikleri uygulayabilen öğrenci, rüyasında vahşi bir hayvan tarafından kovalanmaktaysa, rüyasında bilinçli hâle geçer (lüsid rüya hâli) ve imajinasyonunu denetlemesi sayesinde rüyanın kalan kısmında bu kez kendisi o vahşi hayvanı kovalayabilir.

Profesyönel olarak eğitim almış kişiler “Lucid Rüya” görebiliyorlar birçok farklı yöntemle sizde kendinizi geliştirebilir ve açık rüyalar görebilirsiniz tabi bu durum hergün olmaya başlarsa yan etkilerde başlıyor ve sonuçları çok ağır olabiliyor.

lucid dreams

Lüsid Rüya’da kişi uykuya daldığında mekanı ve bulunmak istediği yeri seçebiliyor, bir bina yada kule yaratıyor, belki bir spor araba binanın önüne geliyor kişi binip inanılmaz hızlarda bir kaza yapıp burnu bile kanamadan arabadan çıkıyor, bu tür örnekler çok keyifli geliyorsa da, hergün göreceğiniz bu güzel ve en az gerçek hayat kadar gerçekçi rüyalar, uyanmak istemiceğiniz, gerçek hayattan uzak durmaya çalışcağınız bir dünya yaratıyor bu durumda beraberinde gerçek dünyada sıkıntılara sebep olucaktır.

Yan Etkileri:

-Uyku düzeniniz bozulur.
-Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.
-Eğer mutsuzsanız gerçek dünya yerine sanal dünya size daha cazip gelir.
-Beyniniz sürekli meşgul olduğu için gerektiğinden daha fazla yorulursunuz.
-İşlerinizdeki veriminiz düşer.
-Rüyadaki yaşantınızı dünyaya yansıtma hissi sizi agresif ve saldırgan yapar.
-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.
-Aşırı uyumak isteği oluşturur.
-Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.
-Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.
-Ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir.

Lucid Rüya’nın Yararları:

-Tüm fantazilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
-İstediğniz herşeyin sahibi olabilirsiniz.
-Kendi Dünyanızın tanrısı olabilirsiniz.
-Eğer Uzmanlaşırsanız rüyalarınız sizin kontrolünüzde birer dizi film gibi olur hergün bir önceki günün devamı olur ve artık iki kişi olabilirsiniz hayatta.
-İleriki evresi Astral Seyehattir.Lucid rüya yoluyla astral seyahat yapabilirsiniz.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.