Marmara Bölgesindeki Marinalar

Ataköy Marina;

Bir çok uygarlıklarının buluşma merkezi olan İstanbul,en önemli tekne merkezlerinden biri konumundadır. Sayıları her geçen sene artış gösteren ziyaretçi teknelere ev sahipliği yapan İstanbul, yatçılık için önemli bir bölge olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye ziyaret eden yatların çoğu İstanbul’a uğramadan turlarına devam etmemektedir. İstanbul’un önemli ve 5 Altın Çapa ödüllü ilk marinası Ataköy Marinadır. Atatürk Havaalanı’na 7 kilometre mesafededir. İstanbul’un Avrupa kıyısında, Marmara Denizi’ne açıldığı noktada yer alan Ataköy Marinadan, en önemli tarihi eserlerin yer aldığı Sarayburnu Yarımadası’nı ziyaret etmek isteyenler için de benzeri olmayan bir konumdadır. Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya ve Gürcistan gibi Karadeniz kıyısında yer alan ülkeler, yat turizmi için gerekli alt yapılarını hazırlamaya başlamışlardır. İstanbul Ataköy Marina, bu ülkelerin kıyılarını ziyaret etmek amacı ile İstanbul’a gelen tekne severler için doğal bir uğrak yeri ve kış günlerinin geçirilebileceği en ideal limandır. 63 ton kapasiteli travel lifti ve deneyimli teknik ekibiyle hizmet sunan Tekne Bakım Onarım birimi, denizde emniyetli bağlama olanağı sağlamayı başaran ponton ve rıhtımı, 24 saat devamlı güvenlik ve temizlik hizmetleri, yat limanı içinde yer alan marketi, restaurantı, kafeteryası, sağlık ve spor merkezi, çocuk oyun parkı, açık otoparkı, çamaşırhanesi ve yüzme havuzu ile global standartlara sahip Ataköy Marina, yatınızla beraber gerek kısa ya da uzun vadeli, gerekse kışlama amaçlı konaklama yapabileceğiniz en ideal seçenektir.

Adres; Sahil yolu  Ataköy 1. Kısım Mah , Ataköy, Rauf Orbay Cd. No:16 Ataköy / İSTANBUL

Güzelce Marina;
İstanbul ve çevresindeki en geniş çekek olanakları ve lift kapasitesine sahip olan marinamız, İstanbul Büyükçekmece’de, Uluslararası Atatürk Havaalanı’na 25 kilometre mesafededir.Denizcilik piyasasında uzun senelerdir faaliyette bulunan Motoryat Turizm Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti. Tarafından işletilen ve 2008 senesinde yat sahiplerine ve tüm deniz severlere kapılarını açan Güzelce Marina, 500 tonluk lifti ve 10 m genişlikteki çekek havuzu ile İstanbul ve çevresindeki mega yat sahiplerinin gereksinimlerine cevap veren yegâne marinadır. Denizde 250, karada 120 tekne kapasitesi ile 60 m uzunluğa kadar yerli ve yabancı yatlar için kusursuz bir bağlama limanı olan marinamızda, gerek duyabileceğiniz tüm tamir bakım işlerini kendi bünyemizde ve marinamızda faaliyette bulunan taşeron firmalar ile karşılamaktayız.
Adres; Güzelce Mah. Kıyı Sok. 34530 Büyük çekmece / İSTANBUL

İstanbul City Port;

Asya ile Avrupa arasında, tarihin ve uygarlığın dönüm noktalarının yaşandığı, insanlık mirasının yüzyıllar boyu kuşaktan kuşağa taşınmasında ev sahipliği yapan, dünyanın gözbebeği İstanbul’un renkli sahili Pendik’te kurulu olan marinamız, Büyükada’ya yalnızca 6 deniz mili mesafededir. İstanbul Boğazı’nın bütün güzelliklerine ulaşabileceğiniz yakınlıkta olan marinamız, 11 yüzer iskelesi, 752 bağlama kapasitesi ve en son teknolojik alt yapı sistemi sayesinde mükemmel bir hizmet anlayışı içerisinde ev sahipliği yapmaktadır.Uzun bir aranın ardından, İstanbul’da 3. Marina olarak faaliyete geçen işletmemiz, sunduğu hizmet kalitesi ve anlayışla yat sahiplerine, evlerindeki rahatı ve konforu hissettiren bir “Marina Yaşam Alanı” sunmaktadır.“Yat Üretim” alanında, teknoloji ve işçilik bakımından global sektörde önde gelen bir konuma sahip Tuzla’nın yanıbaşında yer alan 16.000 m2 ‘lik çekek alanımızda, 200 tona kadar yatların karaya çekilmesi ve denize indirilmesi, her çeşit bakım ve onarımlarının yapılması mümkündür.
Adres; Batı Mahallesi, Sahil Yolu  Pendik / İSTANBUL
Istinye Tekne Park;
Toplam 180 Tekne ve yat kapasiteli İstinye Tekne Parkı, yüzer iskeleler şeklinde tasarlanmıştır.
Tonoz mevcutKapasite : 188 Derinlik : 3,5 – 23 m

Adres;İstinye Mah. İstinye Cad. No:9 Eski Tersaneler Bölgesi Sarıyer / İSTANBUL

Setur Ayvalık Marina;

Sakinlik arayanların uzun süre kaldığı, kuzey-güney seyirlerinin vazgeçilmez durak noktasıdır. Adeta bir göl şeklinde olan Ayvalık Limanı’na giriş Dalyan Boğazı olarak anılan dar bir kanaldan yapılmaktadır. Kanalın giriş kısmını işaretlemek için yerleştirilmiş kardinal fenerlerini hemen farkedeceksiniz. Başaşağı iki koni biçimli güney kardinal feneri giriş ağzının kuzeyindeki sığlığı işaret eder. Ayrıca onun hemen güney batısında bulunan kırmızı bir şamandra 5 m’lik sığ alanın güney ucunu belirtir. Bu fener kulesi bordalanınca, Dalyan Boğazı’nın iki tarafını işaretleyen 40 m aralıklı üç çift beton fener kulelerinin ortasından rota tutulur. Kanal içerisindeki derinlik 6 m’dir. Marina içinde derinlik azami 4.7 metredir ve tonoz döşeli olduğu için demir atılmaz.

Adres: Atatürk Bulvarı Yat Limanı Ayvalık / BALIKESİR

Setur Kalamış & Fenerbahçe Marina;
 Marina içinde derinlik azami 6.5 metredir ve tonoz döşeli olduğu için demir atılmaz. Mavi bayrak taşımakta olan Setur Kalamış ve Fenerbahçe Marinaları’nda palamar botu ile hizmet verilir. Çekek sahasında marina tarafından üstlenilen, yatların karaya çekme, denize indirme ve alt yıkama hizmetlerinin beraberinde her çeşit kışlama ve bakım hizmetlerini marina dahilinde faaliyette bulunan diğer işletmelerden almak mümkündür. Marina içerisindeki atölyeler tarafından gerçekleştirmiş olan bakım/onarım işlemleri arasında boya uygulama ve bakımı, osmosis koruma ve tedavisi, pasta, vernik, epoxy – polyester işleri, yelken, branda, kışlık örtü, bimini, sprayhood imal ve onarımı, her çeşit en temel makina, jeneratör ve dıştan takma onarımı, torna işleri, ahşap güverte ve mobilya imal ve onarımı ile elektrik ve elektronik ekipman tamir, montaj ve bakımı sayılabilir.
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cad. Kalamış / İSTANBUL

Setur Yalova Marina;

 2010 tarihinde işletmeye açılmış, Setur Marinalar zincirinin 8 halkasıdır. Marina, Yalova İli‘nin merkezinde konuşlanmıştır. Marmara Denizi’nde İstanbul Marinaları haricinde tek Marinadır. Maksimum 30 metre boyunda toplam 240 deniz 80 karapark yat bağlama kapasitesine sahip Marina, İstanbullu yat sahiplerinin güzel bir haftasonu geçirmek için rotasını belirleyeceği en güzel noktadır. Konumu itibari ile Karadeniz ve Ege Denizi arasında seyir eden yatların transit duraklama noktasıdır. 100 tonluk lifte sahip çekek sahası ile Marina, tecrübeli kadroya sahip bakım – onarım atölyeleri ve gereksinimlerine cevap verebilecek donanımda yat marketi ile de yat sahiplerinin tercih edeceği bir noktadır. Marina’da bulunan yiyecek ve içecek üniteleri marina misafirlerine pek çok altenatifi ile hizmet sunmaktadır. Deniz yoluyla İstanbul Yeni kapı ve Pendik’e ulaşım hemen yanında bulunan terminalden, Kartal’a ise yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesinde deniz otobüsü ile sağlanabilmektedir. Bu sebeple İstanbul’un iki Uluslararası Havalimanı’na deniz ulaşımından sonra yalnızca 20 dakikalık araç mesafesindedir.

Adres : Süleyman Bey Mah. Yalı Cad. No : 45 Yat Limanı Merkez /YALOVA

Tarabya Tekne Park;

Tarabya Marina, İstanbul’un ünlü şehrinde, Avrupa Boğaz kıyısında yer almaktadır. Bu marina Marmara Denizi’ne bir çıkışa sahiptir ve bu nedenle zihni rahatlatabilecek ve gezginlerin gözlerini rahatlatabilecek muhteşem manzaralar sunar. Turistler İstanbula şehrine kolayca seyahat edebilirler.  Çok aktif bir yaşam tarzından zevk alan turistler için inanılmaz bir eğlence sunan çok sayıda gece kulübü varKapasite : 208 Derinlik : 3,5 – 23 m
Adres : Haydar Aliyev Cad. No: 174/A Sarıyer / İSTANBUL

Viaport Marina;

5 çapalı Dünya standartlarında ve 750 bağlama kapasitesine sahip olan Viaport Marina’da, siz kıymetli misafirlere, yüzer pontonlar ve rıhtımlar ile 80 metreye kadar güvenli bağlama hizmeti sağlamaktayız. Özel tasarımı ve coğrafi konumuyla en kötü iklim koşullarına dahi hazır olan Viaport Marina’da gözünüz arkanızda kalmayacak. Tekne sahipleri için ayrılmış özel otopark alanları, yüksek hızlı ve sınırsız kablosuz internet, yatçı depoları ve yalnızca tekne sahiplerinin kullanımına açık çamaşırhane, bebek bakım odası, engelli tuvaletleri gibi hizmet alanlarını kapsayan sanitary üniteleri ile Viaport Marina’da konforunuz için gerekli bütün imkânlar bulunuyor. 75 ton lift ile 20.000 metrekarelik kara park alanında çekek hizmetleri sağlanırken, tekneniz ile alakalı tüm tamir bakım işlemlerini yaptırabileceğiniz, alanında uzman deneyimli kadrosuyla çekek sahasında bulunan teknik servis ünitelerinden faydalanabilirsiniz. Teknenize ait bütün ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz yat market ve Dünya’nın sayılı distribütörlerinin ofis ve servisleri de çekek sahasında hizmet vermektedirler. İstanbul’un denizle buluştuğu en güzel noktası Tuzla, Viaport Marina ile artık sosyal yaşamın merkezi haline geldi. Sadece bir bağlama hizmeti değil, dünyaca ünlü markaların bulunduğu mağazaların, yeme içme alanları bulunmaktadır.

Adres : Cami Mah. Şehitler Cad. N:17 Tuzla / İSTANBUL

West İstanbul Marina;

Yatçılar için yeni bir rota ve bağlanma noktası olmasının beraberinde, sosyal tesisler ve su sporları ile İstanbul’un batısında denizle iç içe bir hayat merkezi olmaya aday. Akıllı kart sistemi, optimum güvenlik sistemleriyle İstanbul’un en ileri teknolojik marinası. AVM, cafe, restaurant, yelken okulu, plaj, spor tesisleri ile yalnızca bir marina değil bir hayat tarzı. Denizde 600, karada 300 yat park kapasitesinin yanında ayrıca Türkiye’de ilk kez raf sistemini yatçıların kullanımına sunuyor. Raf sistemi ile 7 metreye kadar 360 tekneyi özel raflarda barındırarak İstanbul’un sınırlı sayıda ve pahalı tekne-parklarına alternatif ve yenilikçi bir çözüm getiriyor. Bu sayede tekne almak isteyip bağlama imkanlarının sınırlılığından dolayı çekimser kalan deniz severlerin de tekne hayallerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunacağına inanıyoruz.

Adres : Yakuplu Marmara Mah. Ulusum Cad. No:28 Beylikdüzü / İSTANBUL

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.