Motorlu Karavan

Herhangi bir motorlu taşıtın (araba,midibüs,minibüs,otobüs,kamyon gb.) modifiye edilerek içerisine yaşam modülleri eklenerek ortaya çıkan karavana Motokaravan denir. Çekme karavanların aksine herhangi bir çekiş sağlayan taşıta gerek kalmaz.

Motokaravanların sınırı ve çeşidi yoktur.Nasıl isterseniz o şekilde modifiye edebilir ve kullanım tercihlerinize göre satın alabilirsiniz. Motorlu karavanların çok değişik tipleri vardır ve satın almadan önce bütün seçenekleri dikkatlice gözden geçirmeniz gerekir. Temel olarak motorlu karavanlar 3 kategoride birbirinden ayrışır.


A Sınıfı Motokaravanlar ;

Genel olarak 7-12 metre uzunluğundadır. Kamyon şasisi üstünde bulunan bu karavan çeşidi de tercih edilen bir türdür. Diğer karavan çeşitlerine göre bir hayli pahalıdır ve tüm lüks donanımlara sahiptir. B ehliyet sahibi kişiler bu karavanları kullanamazlar.

B Sınıfı Motorkaravanlar ;
Campervan olarak da bilinen bu karavanlar B sınıfı ehliyete sahip kişilerin kolaylıkla kullanabileceği bir karavan çeşididir. Panelvan tarzı ticari araçların karavana dönüştürülmüş halidir. Dışarıdan karavan görünümü yoktur bu nedenle de arzu ettiğiniz yerde bu araçlarla konaklayabilirsiniz. Bu araçların içine güzel bir hayat alanı inşa ederek yolculuğunuzu yapabilirsiniz. İçi geniş olduğu için mutfak ve yatak alanını kolaylıkla içer de dizayn edebilirsiniz.
C Sınıfı Motokaravanlar ;

Türkiye’de Alkovenli karavanlar olarak biliniyorlar. Kamyonet tarzı araçların arka kısmının yapılması sonucu oluşur Alkovenli karavanlar. Yüksek ve geniş bir yapıya sahiplerdir. Yetki belgesi bulunmayan kişiler bu karavanları inşa edemiyorlar. Bu yüzden bu karavanların yapımında yetki belgesi mecburiyeti bulunuyor.

Motokaravanların aslında standart bir özelliği yok.Aracın büyüklüğü ve isteklere göre sınırsız özellikler eklenebilir.Havuzu dahi olan motokaravan bile yapmak pek mümkün.Fakat yinede belli başlı özellikleri de vardır tabi ki.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.