Nasır İçin Kür – İbrahim Saraçoğlu

Prof Dr ibrahim Saraçoğlu “nasır” için kür önerisini ve nekadar zamanda nasırdan kurtulabileceğimizi anlatıyor. Bu kolay uygulanabilir kürü denemekte fayda var gibi görülüyor.

İbrahim Saraçoğlu Ananas ile Nasır Tedavisi

1 lira büyüklüğündeki ananas dilimi gece yatmadan önce nasırın üzerine yerleştirilerek bant yardımıyla sabitlenir. Tüm gece nasırın üzerinde duran ananas, sabah olduğunda nasırın üzerinden alınır ve nasırlı bölge yaklaşık 15 dakika süreyle ılık suyun içinde bekletilir. Ardından yavaşça nasır törpülenir. Bu tedavi yöntemi haftada 2 yada 3 kez tekrarlanabilir.

İbrahim Saraçoğlu İncir ile NasırTedavisi

1 adet incir iki eşit parçaya bölünerek nasırlı bölgenin üzerine koyulur. Bant yardımıyla sabitlenerek tüm gece nasırın üzerinde durması sağlanır. Sabah olduğunda inciri çıkararak nasırlı bölge 15 dakika ılık suyun içinde bekletilir. Ardından nasırlı kısım yavaş hareketlerle törpülenir. Haftada 2 yada 3 kez uygulanmasında sakınca yoktur.

Nasır Nedir?

Nasır, temelde vücudun geliştirmiş olduğu bir savunma mekanizmasıdır. Derinin sürtünme ve basınca maruz kalan bölgelerinde kalınlaşma meydana gelir. Bu bölgede ölü deri hücreleri birikerek keratin tabakası oluştururlar. İlerleyen evrelerde nasır altındaki hücreler iltihaplanır ve ağrılar başlar.

Aşırı durumlarda nasır doktora gösterilmelidir. Nasır tedavisine başlamadan önce nasıra sebep olan faktörler belirlenmeli ve düzeltilmelidir. Genellikle kötü ayakkabı seçimi nasır oluşmasına sebep olmaktadır. Ayakkabınız nasır oluşumuna sebep oluyorsa değiştirmeniz gerekmektedir.

Nasırı keserek çıkarmak yapılmaması gereken hareketlerin başında gelir. El ve ayaktaki nasırın kesilmesi enfeksiyon kapma riskini de beraberinde getirir. Enfeksiyon kapan cildiniz daha büyük sağlık problemlerine yol açacaktır. Nasır kesilirken sağlıklı derilerin de kesilmesi kangrene varan sonuçlar doğurabilir.

En etkili nasır tedavisi yöntemi doktora başvurmak ve doktorun önerilerini uygulamaktır. Doktorunuzun önermediği ilaç ve kremleri nasır üzerine uygulamayın.

Nasıra Neden Olan Faktörler

Ayağı sıkan dar ayakkabılar
Ayak yapınızla uyuşmayan ayakkabılar
Sürekli yüksek topuklu ayakkabı kullanımı
Sürekli yalın ayak yürümek
Ayak ve parmakların kemikli yapıya sahip olması
Yürüme bozuklukları

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.