O Ses Yarışması

“O Ses” yada orijinal adıyla “The Voice” bir ses yarışması programıdır. İlk olarak Hollanda da “The Voice of Holland” adıyla yayınlanmaya başlamıştır. Programı ilk bulan kişi Hollandalı yapımcı John de Mol’dür. O Ses ilk olarak 2010 yılında Hollanda da, RTL4 kanalında yayınlanmış ve ülke çapında inanılmaz bir başarı elde etmiştir. Bir yıl sonra program 27 Nisan 2011 tarihinde, John de Mol ve Mark Burnett yapımcılığı ile Amerikan NBC televizyonunda yayınlanmaya başlamış ve dünya çapında tanınmaya başlamıştır.

John de Mol, Talpa Media Holding ve Türkiye’de de faaliyet gösteren Endemol adlı şirketlerin kurucusudur.

Dünya’nın bir çok ülkesinde “The Voice” adıyla yayınlanan bu yarışma programı Türkiye’de 10 Ekim 2011 tarihinde Acun Ilıcalı yapımcılığı ve sunuculuğu ile Show TV’ de yayınlanmaya başlamıştır. 2012–2013 sezonunda Star TV de yayınlanmıştır. Acun Ilıcalı tv8 kanalını satın aldıktan 2013–2014 sezonundan beri bu kanalda yayın hayatına devam etmektedir.

Programda dört jüri ve bir sunucu yer almaktadır. Yarışma formatı seneden seneye değişiklik gösterebilmektedir.

Yarışma formatı üç bölümden oluşur: kör seçmeler, mücadele aşaması ve canlı şovlar. Hepsi ünlü müzisyen olan dört jüri üyesi/koçlar, kör seçmeler bölümünde takım üyelerini seçer. Her takım üyelerini koçları eğitir ve önderlik eder. İkinci bölümde koçlar seçtikleri takım üyelerine ikişerli halde aynı şarkıyı söyletir ve koçun seçtiği isim diğer bölüme atlar. Son bölümde ise kalan takım üyeleri canlı şovlarda birbirleriyle yarışır. Yarışmada kimin kalıp kimin gideceğine halk oylarıyla karar verilir.

kaynak:www.ilkkimbuldu.com

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.