Ohio Nehri ve Gizemli Gemi

Ohio Nehri, ABD’nin en büyük nehirlerinden biridir. Pensilvanya, Ohio, Batı Virjinya, Kentucky, Indiana, Illinois eyaletlerini sulayan ve buralardaki şehirlerin hayat kaynağı olan Ohio Nehri, 1.579 km’lik bir uzunluğa sahiptir.

Nehir, ticari alanda önemli bir hat olmasının yanında, başlı başına bir ulaşım yoludur. Nehir batıya doğru akması nedeniyle, batılıların keşfinden sonra, Amerika’nın batı yakasının keşifleri için kullanılmıştır.

Ohio Nehri üzerinde batık bir gemi vardır. Geminin buraya nasıl geldiği ise gizemini koruyor. Yaşlı gemiyi duyup görmek için gelenlerin sıklığı bu bölgeyi zamanla uğrak mekanlardan biri yapmış. Meraklılar için şöyle söyleyelim keyifli bir kano yolcuğunun ardından gemiye ulaşıyorsunuz.

Circle Line V adı verilen bu gemi (yat) Atlantik Okyanusu kıyılarını devriye gezmek için tasarlanmış. 1902’de suya indirilmiş, 80 yıl boyunca sahipleri birkaç kez değişmiş. 1984’ten beri ise gemi Lourensburg yakınlarındaki Ohio Nehri’nde terk edilmiş olarak bulunuyor. Bugüne kadar da hiç kimse nasıl buraya geldiğini çözememiş. Anlaşılan tam anlamıyla gizemli bir hayalet gemi…

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.