Rusların İlginç Batıl İnançları

Soğuk ülkenin sıcak insanlarının batıl inançları;

-Bir dostunuza vereceğiniz cüzdan, vazo, fincan gibi hediyeleri içi boş olarak vermeniz uğursuzluktur, mutlaka içine bir madeni para koyup öyle vermek gerekir.

-Rusya?da çiçek vermek gibi yaygın bir gelenek olduğu herkesçe malumdur, ancak çiçek vermenin de bir ritüeli vardır, vereceğiniz çiçek sayısı mutlaka tek olmalıdır, çünkü çift sayılı çiçekler sadece cenazelere gider.

-Eğer uzun süredir görmediğiniz bir tanıdığınızı gördüğünüzde onu hemen anımsayamazsanız, kim olduğunu ancak karşınızdaki kendisini size tanıttıktan sonra hatırlarsanız o kişi yakın bir gelecekte zengin olacak demektir.

-Sokakta yürürken biri önünüzden boş kovalar taşıyarak geçerse para kaybedeceksiniz, ama kovalar özellikle su ile dolu ise kısa sürede zengin olacaksınız demektir.

-Caddede önünüzden siyah bir kedi geçmesi uğursuzluktur ve bu uğursuzluktan kurtulmak için sol omzunuza üç defa tükürmeniz gerekir.

-Kazara sokakta bir Rus?un ayağına basarsanız o da hemen dönüp sizin ayağınıza basacaktır. Sakın size kızdığını sanmayın, sadece ileride kavga etmekten kaçındığı için size karşılık vermeğe çalışıyordur.

-Yeni bir eve sizden önce kedinin girmemesine dikkat edin çünkü girerse o evde bereket ve mutluluk olmayacak demektir.

-Evden çıktıktan sonra unuttuğunuz bir şey yüzünden tekrar eve girmek uğursuzluktur, ama girmek zorunda kalındı ise de eve girer girmez aynaya bakıp dil çıkartmak gerekir.

-Eğer evin içinde ıslık çalınırsa para kaybedileceğine inanılır.

-Bir süreliğine bulunduğunuz şehirden ayrılmak zorunda kaldığınızda, evden çıkmadan önce siz ve yanınızdakiler çömelerek birkaç saniye oturup etrafındaki eşyalara bakarak vedalaşılır. Bu, eve tekrar geri dönebilmenin bir nevi garantisi sayılır, aksi halde eve geri dönmeme ihtimali olabilir.

-Kapı eşiğinde iki kişi asla tokalaşmaz, taraflardan biri mutlaka içeri veya dışarı adım atar, yoksa araları bozulur.

-Kadınların el çantalarını yere bırakmaları istenmez çünkü çantayı yere bırakmak parasız kalmak demektir.

-Genç kızlar köşeye bakan masalarda oturursa evlenmeleri 7 sene gecikir.

-Fincana dökülen çayın veya kadehe konulan votkanın üzerinde bir köpük tabakası oluşursa uğurdur, hemen o köpük alınıp saçlara sürülür, saçım kadar bol param olsun demektir.

-Cam bardak, porselen tabak gibi mutfak eşyalarının düşerek kırılması çok yakında mutlu bir haber alınacağının müjdesidir.

-Bıçak, çatal gibi sivri uçlu bir hediye verildiğinde, hediyeyi veren ile gelecekte kavga etmemek için bu hediye karşılığında küçük bir miktar para verilmesi gerekir.

-Gökyüzünde ayın büyümeye başladığı dönemlerde saçınızı kestirirseniz yerine daha hızlı, daha gür saçlar çıkar.

-Üzerinizde bir sökük veya yırtığı dikmek demek, hayatının kısalacağı demektir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.