Saflığın Simgesi Zambak


Çiçeklerin kraliçesi olarak bilinen zambak çiçeği, zarafeti, düzgün karakteri ve duygusallığı simgeler. Bunlar, zambak çiçeğinin tüm ifade ettikleri değildir, sadece bir kısmıdır. Zambak çiçeği, çok uzun zamandır dünyada bulunmakta ve ününü korumaktadır. Renk renk zambak bulunur, tek renkte değildir. Hatta ve hatta zambak, en fazla renk çeşitliliğinin bulunduğu çiçeklerden bir tanesidir. Bunlar arasında kırmızı, pembe, turuncu, mor, beyaz, pembe ve sarı gibi ana renkler bulunur.

Zambak çiçeği saflığı ve aşkı temsil eder. Bunun yanında bir de kadınlığı temsil etmektedir. Zambak, kadınlığın simgesi olarak yer edinmiştir çünkü onun şekil, renk farklılıkları ve tatlı kokusu insanların bu çiçeği bu şekilde yorumlamasına sebep olmuştur.

Zambak çiçeğinin bu önemli simgesi, çok eski zamanlara, Antik Mısır’a kadar ulaşmaktadır. Yunan ve Roma medeniyetlerinde de gelinler saf ve verimli bir hayatı umdukları için zambaklar ile taçlandırılırlardı. Bu bakımdan zambak çiçeği dünya kültürüne mal olmuş ve yer etmiş bir çiçektir diyebiliriz.

Zambak aşkın çok kuvvetli bir temsilcisidir. Öyle ki Romalılar, yastık ve battaniyelerini hoş kokuları nedeni ile zambak çiçekleri ile doldurmuşlardır ve bu da zamanla zambak çiçeğini aşkın kuvvetli bir sembolü haline getirmiştir. Bu güzel kokulu çiçeği hoşlandığınız kişiye vermek, aslında bir ilan-ı aşk anlamına gelecek ve bu yönde bir mesaj taşıyacaktır.

Saflığın da temsilcisi olan zambak çiçeği, aşkın da safını, en içtenini yaşadığınızı karşı tarafa başarılı bir şekilde aktaracaktır. Zambak, saf aşkın güçlü bir temsilcisidir.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.