Septeryan (Ejder Yumurtası) Taşı

Diğer İsimleri; Enterolit, Septerya, Nodül, Septarian, Ejderha Yumurtası, Dinazor Yumurtası’dır. Pek çok mineral yapısının birleşmesinden doğan bu taşın enerji frekansı oldukça yüksektir. İçeriği aragonit, kalsit ve kireçtaşıdır. Bir nevi fosil taşı da denebilir, deniz canlılarının volkanik atıklarla karışıp, gelgitlerle yuvarlandıktan sonra kuru kalan ortamında milyonlarca yıl fosilleşmesi ile oluşmuştur. İçeriğindeki taşların tüm faydalarını barındırır. Sevgi dolu, nazik ve samimi bir enerjisi vardır.

Süptil alanda çalışanlar için fiziksel ve süptil bedenleri temizlerken, psişik yeteneklerin açılmasını da kolaylaştırıcı etkisi vardır. Ortamda bulunan negatif enerjileri dönüştürücü etkisi vardır. Psişik saldırılara karşı da koruyucudur.

Zihni rahatlatır ve içsel mesajlar ile ayırt etmeye yardımcı olur.
Özellikleri şifacıların sıklıkla kullandıkları bir mineraldir çünkü tanı koyma (şifalandırılmak istenen konunun nedenini bulma) ve iyileştirme gücüne odaklanmak için vücudu uyarır, bilgiye açar ve bu konularda büyük destek verir. 
Bu kristal ile ve biraz da tuz ile birlikte bir ayak banyosu yapmak çok güzel topraklanma sağlar.

Kabullenme, sabır, cömertlik ve esneklik getirir. Öfke, düşmanlık, depresyon, histeri, olumsuz düşünceler, çalkantılı duygular, kötü rüyalar, yaşlılık yada ölüm korkusu gibi bir çok durumda kullanılması önerilir. 

Septeryan grup içinde çok daha kolayca, açıkça ve kibarca konuşmaya teşvik için iletişimi geliştirmeye yardımcı olur.
Aragonit, kalsit ve kalsedonun tüm özelliklerini bir arada gösterir. Özellikle güç ve serveti çağrıştırdığından şans, para, bolluk ve bereket içinde kullanılan taşlardandır.

Kemikler üzerine kalsiyumdan dolayı olumlu bir etkisi vardır. Ayrıca kaslar üzerinde de çalışır, kas spazmları ve seğirmelerini şifalandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.


Kireçlenmeyi çözer, kemiklerde kalsiyum emilimini arttırır ve iskelet sistemini güçlendirir. 
Zihin ve ruhu dengeler. Gözler, kulak burun, boğaz, dişler, kemik ve kaslar, Alzheimer gibi bir çok beyin rahatsızlıklarında, safrakesesi, dalak, böbrekler üzerinde özellikle çok etkilidir. 
Konsantrasyon dağınıklığı ve unutkanlığıda hafifletir. Berrak bir bellek sağlar.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.