Telefonda 10 Altın Kural

Sevgilinizle telefonda konuşmanın on altın kuralını açıklıyoruz. Dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Erkeklerle kadınların telefon ve bilgisayar gibi iletişim araçlarına bakış açıları çok farklı. Erkekler bu araçları bilgi almak için kullanırken, kadınlar duygu ve düşüncelerini paylaşıyorlar. Konuyu araştırırken çok eğlendik. Sonuçların sizin de ilginizi çekeceğinden eminiz!


Boş konuşmayın

Erkeklerin çoğu, telefonda uzun uzun konuşmaktan hoşlanmaz. Hele siz “Bugün ne yaptın?” sorusunu günlük programınızı dakika dakika anlatarak yanıtlıyorsanız, dikkati bir süre sonra dağılacaktır.

Bu yüzden tabii ki telefonda sohbet edin ama konuyu çok fazla uzatmayın. Sizin için önemli meseleleri ise buluşmalarınıza saklayın. Doğal olun ve en yakın arkadaşınızla sohbet ediyormuş gibi konuşun ama “Saçımın kırıklarını aldırmam gerek ya da epilasyon yaptıracağım” gibi “kızsal” konuları yakın arkadaşlarınıza saklayın.

Eğer o, sizi arıyorsa bırakın konuşsun ama eğer arayan sizseniz konuşmayı mümkünse kısa tutun.

Erkek ne zaman ve ne sıklıkta aranmalı?

Unutmamanız gereken en önemli kurallardan biri şu; hiçbir zaman ilk arayan siz olmayın.

İlk buluşmadan sonra mutlaka onun aramasını beklemelisiniz, bu, belki klişedir ama inanın doğru olduğu için klişeleşmiştir. Normal şartlar altında buluştuktan sonra sizi o gece veya ertesi gün aramalı ya da mesaj göndermeli. Eğer aramazsa beklemelisiniz.

Aradan bir hafta geçtiği halde aramıyorsa, sizden hoşlanmıyor demektir. Tabii hastalık, aileden birinin ölümü veya işten atılma gibi çok ciddi bir bahanesi yoksa. Uzun bir süredir birlikteyseniz, yine de onu, sizi aradığından daha fazla sayıda aramamalısınız.

Bu, can sıkıcı olabilir hatta sizden uzaklaşmasına bile sebep olabilir. Çünkü erkekler bağımsız ve güçlü kadınlardan hoşlanırlar. Çok fazla arayan kadınları yapışkan, fazla bağımlı gibi genellemelere dahil ederler.

Aradığı zaman nasıl konuşmalı?

Kurallar sadece bunlarla da sınırlı değil tabii. Sizi aradığı zaman sevindiğinizi çok belli etmeyin ve en önemlisi telefonu ilk çalışında açmayın. Böylece, telefon başında heyecanla onun aramasını bekliyormuşsunuz gibi görünmezsiniz.

Ayrıca her aradığında telefonu açmayın. Bir süre sonra yanıt vermeniz daha doğru olur. Böylece sizi daha çok merak eder ve her istediği zaman ulaşılır görünmezsiniz. Unutmayın onun üstünüze düşüyor olması gerekli, tersi değil.

Cevapsız iki aramanız var…

Eğer aradığınızda telefonunuza cevap vermediyse hemen paniğe kapılmayın, gerçekten meşgul olabilir ve telefonuna cevap veremeyeceği bir yerde de olabilir. Bu durumda onu tekrar aramak yerine mesaj atın.

Eğer makul bir zamandan sonra ve mesaj atmanıza rağmen hâlâ sizi aramadıysa, sizinle ilgilenmiyor demektir, onu bir daha arayarak zamanınızı harcamanıza gerek yok. Çok acil ve önemli bir şey olmadıkça birkaç kere üst üste aramaktan da kaçınmalısınız.

Sessizlik krizini atlatın.

Nasıl olduğunu bilirsiniz, sizi arar ve konuşurken birden ikinizde susarsınız ve bu bir anlık suskunluk saatlerce gibi gelir birden.

İşte gereğinden fazla uzayan sessizliklerden kurtulmak için, uzmanlar soru sormanızı öneriyor. Onunla ilgili sorular sorun ama bunlar “Neredeydin?” gibi soruşturma şeklinde değil de sevdiği veya sevmediği şeyler gibi genel konular hakkında olsun. Böylece yeni bir konu açılır ve sizde sessizlik krizini atlatmış olursunuz.

Konuşmayı ilginç kılın

Telefonda konuşmak, yüz yüze konuşmaktan bazen daha zordur çünkü karşınızdaki kişinin yüz ifadesini göremezsiniz bu nedenle erkek arkadaşınızla uzun bir süredir birlikteyseniz ve çok zaman geçiyorsanız, telefonda uzun süre konuşmamanız normal karşılanabilir.

Eğer fazla görüşemiyorsanız telefonda konuşma becerilerinizi geliştirmenizde kesinlikle yarar var. Konuşmaların monotonlaşmasını önlemek için ise, uzmanlar konuşmanın tıkandığı zamanlarda esprili anekdotlar anlatılmasını öneriyorlar. Bu, tekdüzeliği kırabilir.

Tehlikeli konuşmalar

Telefonda abartılı derecede seks içerikli konuşmak o kadar da iyi bir fikir olmayabilir. Eğer telefonda konuşmalarınız genellikle bu tip konulara kayıyorsa, ipleri ele almanın zamanı gelmiştir demektir.

Bu tip konuşmaları sizden erkek arkadaşınız isteyebilir ama bunlar çoğunlukla aranızdaki heyecanının yok olmasına sebep olabilir. Üstelik çevreden bu tip konuşmalarınızı duyanlar da hakkınızda yanlış şeyler düşünebilirler. Ayrıca bu konuşmalar sandığınızın aksine sizi yakınlaştırmak yerine uzaklaştırabilir.

İlişki yeniyse

Eğer onunla yeni tanıştaysanız yani kendisi potansiyel sevgili adayıysa ve telefon numaranızı yeni aldıysa, kural yine onun aramasını beklemektir. Normali (ve kibar olanı) sizi 24 saat içinde aramasıdır, o zaman siz de onu 24 saat içinde geri arayabilirsiniz.

Eğer telefon numaranızı aldıktan sonra sizi aramak için dört-beş gün beklediyse siz de aynısını yapmalısınız. Ya da size sadece telefon mesajı atıyorsa siz de ona aynı şekilde mesajla cevap vermelisiniz. Sonuç olarak o kişi size hayatında öncelik vermediyse sizin de ona öncelik vermenize kesinlikle gerek yok.

Meşgulse?

Onu önemli bir şey söylemek için aradınız ve meşgul olduğunu söyleyip telefonu kapattı. Gerçekten çok önemli bir konuyla meşgul değilse sizi ne kadar zaman sonra geri aradığına bakın.

Eğer işi biter bitmez aramıyorsa size zannettiğiniz kadar değer vermiyor demektir. Sonuçta ne kadar meşgul olsa da kısa bir mesaj gönderebilirdi veya çok kısa sürse de sizi hemen geri arayabilirdi. Bunları yapmıyorsa erkek arkadaşınızın ilginizi gerçekten hak edip etmediğini sorgulamanız yerinde bir davranış olur. Gerçekten meşgul olduğuna inanırsanız tavsiyemiz konuyu sorun haline getirmemeniz olacak.

kaynak: kadınvekadın.net

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.