Tosun Yusuf Mehmet Barış Manço

Ülkemizin dünyadaki sanat elçisi olan unutulmaz sanatçı Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço, Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu’nun sosyal faaliyetleri kapsamında düzenlenen söyleşi programına konuk oldu. Yüzlerce öğrencinin ilgiyle dinlediği Doğukan Manço, babasının hayatından önemli bilgiler paylaştı.

Barış Manço’nun nüfustaki isminin Mehmet Barış Manço olduğunu kaydeden Doğukan Manço, babasının Türkiye’de Barış ismi verilen ilk kişi olduğunu, dolayısıyla bu ismin de isim babası olduğunu söyledi.

56 yaşında vefat eden babasının gerçek adının başında, “Tosun Yusuf” ismininde bulunduğunu söyleyen oğul Manço, bu ön adın daha sonra ilkokula gideceği sırada nüfustan silindiğini anlattı.

Doğukan Manço: 1941 yılında babamın hiç görmediği amcası Yusuf vefat etmiş, lakabı Tosun Yusuf imiş. Bunun verdiği hüzünle Tosun Yusuf Mehmet Barış Manço koymuşlar babamın adını. Babam ilkokula başladığı zaman da Tosun Yusuf Mehmet Barış Manço’yu nüfus kaydından sildiriyorlar sadece Mehmet Barış Manço ismi kalıyor” dedi.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.