Türkiye'nin Ödüllü Marinası

Yalıkavak marina ;

Türkiye’nin dünyaca bilinen ödüllü ilk marinası ünvanını taşımaktadır. The British Yacht Association (TYHA) tarafından 5 Altın Çapa ödülüne sahip Yalıkavak Marina’nın finalist olduğu ve tekne sahipleri ve deniz tutkunlarının katılmış olduğu oylama sonuçlarında 5 çapa ödülüne sahip görülmüştür. 28 Şubat’ta TYHA tarafından yapılan açıklamaya göre Yalıkavak Marina fotoğrafı olarak 2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası Ödülü’ne de layık görüldü. TYHA ödülleri, 24 Nisan’da Londra’da düzenlenen özel bir törenle sahiplerine teslim edilmiştir.

2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası, Türkiye’nin gururu ve Türkiye yatçılık sektörünün marka elçisi Yalıkavak Marina yılda yaklaşık 120 ülkeden 2 milyon misafir ağırlıyor ve dünyaca ünlü fuar ve etkinliklerde ülkemizi gururla temsil ediyor.

Bodrum’un özellikle yat limanı inşa edildikten sonra bir hayli popüler hale gelen noktalarından bir tanesi olan Yalıkavak, mavi bayrak ödüllü plajları ve marinası sebebiyle yoğun biçimde ziyaretçi çekiyor. Kuzeyden gelen rüzgarlara açık konumundan dolayı denizi genelde dalgalı olan Yalıkavak, hemde Bodrum Yarımadası üstünde yazları sıcağı bunaltmayan nadir yerlerden. Marinası mavi bayrak ödülüne sahip nadir yerlerden olan Yalıkavak’ta, hemde yelkencilik ve sörf merkezleri de bulunuyor. Bodrum’un merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan Yalıkavak Marina’ya yarım saatte ulaşmak mümkün.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.