Uçan Otel Sky Cruise

Nükleer enerjiyle çalışacak devasa uçan otel Sky Cruise’un iddialı tasarımı yayımlandı. İlgi çekici tasarımın, 2040 yılına kadar gerçekleşebilecek bir proje olduğu belirtiliyor. Yapay zeka yönetiminde ve nükleer enerjiyle çalışan 5 bin kişi kapasiteli iddialı bir uçan otel tasarımı paylaşıldı. Devasa uçan otel konseptinde restoranlar, alışveriş merkezi, spor salonları, tiyatro ve yüzme havuzu bulunuyor. Sky Cruise adı verilen araç nükleer enerjisi sayesinde birkaç yıl havada kalabiliyor. Yapay zeka ile yönetilen ve 5 bin kişi kapasiteli uçan otelin 2040 yılında gökyüzünde olması planlanıyor.

5 bin kişiyi ağırlayabilecek ve yıllarca havada kalabilecek otelin tasarımı tanıtıldı. “Sky Cruise” adı verilen geleceğin otelinin nükleer enerjiyle çalıştırılacağı ve yapay zeka (AI) tarafından yönetileceği açıklandı.

Tony Holmsten ve Hussein Al-Ghaili tarafından tasarlanan otelin tepesine inebilecek elektrikli ticari veya özel jetler aracılığıyla gidip gelmesiyle birlikte havada kalacağını belirtildi.

Aynı zamanda, Sky Cruise’un karbon ayak izine sahip olamayacağı ve 20 elektrikli motor ile çalışacağı bildirdi.
Bir kaç yıl boyunca havada asılı kalabilecek.

Tasarımcılar, “Nükleer enerji sayesinde, otelin yakıtı uzun bir süre boyunca bitmeyecek. Böylelikle birkaç yıl boyunca yere değmeden havada asılı kalabilecek” diye konuştu.

Sky Cruise, birden fazla bar ve restorana, yüzme havuzlarına, seyir teraslarına, oyun odalarına ve bir sinema salonununa sahip olacak.

Uçan otelin tasarımcıları ayrıca, yapay zekanın gemiyi yönlendirmenin yanı sıra, herhangi bir türbülansı tahmin edip önleyeceğini ve otelin “türbülansın üzerinden kolaylıkla süzülmesini” sağlayacağını aktardı.

Öte yandan, tasarımın 2040 yılına kadar gerçeğe dönüştürülmesinin amaçlandığı duyuruldu.

Yorum ekle

Abone olmak için kaydolun

Marmaraereğlisi TEKİRDAĞ
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Bu site "reCAPTCHA" ve "Google" tarafından korunmaktadır. | Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları
© 2024 | Tüm hakları bunubiliyormuydunuz.com' a aittir.